Zažite skvelú relaxačno-športovú dovolenku v pokojnej prírode Českého lesa. V Rekreačnom stredisku Rybník si užijete výbornú polpenziu a najmä zábavu. Zrelaxujete sa v privátnom wellness s vírivkou a saunou, v cene je ďalej hodina bowlingu, fitness i prenájom športoviska.

Rekreačné stredisko uprostred prírody

Rekreačné stredisko Rybník sa nachádza uprostred nádhernej prírody priamo v srdci CHKO Český les. Lokalita je skvelá na romantický víkend vo dvojici aj pre rodiny s deťmi. Ubytovaní budete v komfortných dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky, TV a sociálnym zariadením.

K dispozícii je v objekte tiež vybavená kuchynka, stolný tenis, spoločenská miestnosť s detským kútikom aj vonkajšie posedenie s grilom. Na polpenzii si pochutnáte v miestnej reštaurácii. Jedálny lístok je zameraný hlavne na poctivú českú kuchyňu, v nápojovom lístku nechýbajú české značky piva a vína.

Šport i turistika v Českom lese

Na vonkajšom multifunkčnom ihrisku si zahrajte tenis, volejbal, futbal a ďalšie športy. Skvelú zábavu si užite tiež počas bowlingu. Priaznivci pohybu iste ocenia tiež vstup do fitness.

Český les je ideálny na turistiku a cykloturistiku, obdivovať tu môžete napríklad vzácne rašeliniská. Cyklotrasy aj dráhy na in-line korčuľovanie nájdete ako na českej, tak na bavorskej strane.

Tipy na výlet

Český les

Menší brat Šumavy sa rozpína na rozlohe 789 kilometrov štvorcových s najvyšším vrchom Čerchov. Táto chránená krajinná oblasť je súčasťou hraničného pásma Českej republiky, v rokoch 1949 - 1990 bola zakázanú zónou, a preto sa tu zachovala krajina takmer neporušená ľudskou činnosťou. Z jej vrcholov si užijete výhľady na Slavkovský les i Šumavu a zaujať vás môžu tiež početné rašeliniská.

Hora Čerchov

Čerchov je najvyššou horou Českého lesa. Pre peších vedie na vrchol modro značená turistická trasa, z parkoviska v Peci pod Čerchovom je to len 4,5 km. Prejdete sa pekným bukovým lesom a po výstupe vám bude odmenou možnosť občerstvenia v miestnom bistre a samozrejme krásny výhľad do okolia. Na vrchole hory stoja dve stavby - Kurzova veža a Rozhľad Čerchov. Až sa z vrcholu veže budete rozhliadať po kraji, spomeňte si, že bola síce otvorená už v roku 1905, verejnosť sa na ňu však prvýkrát dostala až o 85 rokov neskôr, do tej doby slúžila stavba iba na vojenské účely.

Domažlice

Vydajte sa do tradičného centra Chodska, do mesta z 10. storočia na rieke Zubrine. Za videnie stojí najmä historické jadro s meštianskymi domami. Na konci Námestia mieru prejdete Dolnou bránou a obdivovať môžete arcidekanský kostol s okrúhlou vežou. Počas prehliadky mesta si urobte zastávku na Chodskom hrade, vnútri nájdete Múzeum Chodska.

Rekreační středisko Rybník

Rybník 43, Hostouň
Česká republika

379 496 124

rejsek@rybnik-ceskyles.cz

Check in
od 16:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,21/5
Celkom 14 hodnotení