Pohodlné ubytovanie blízko pamiatky UNESCO

Penzión Čičina je moderný penzión s reštauráciou a vínnou pivnicou vo vinárskej obci Tvrdonice na Podluží v nádhernom areáli prírodného amfiteátra. Blízko je to k Lednicko-valtickému areálu alebo do Mikulova.


Penzión sa nachádza v areáli nádherného prírodného amfiteátra, kde sa už viac ako 50 rokov usporadúvajú Tvrdonské národopisné slávnosti.


Ubytovanie ponúka Penzión Čičina celkovo v 17 izbách s vlastným sociálnym zariadením. Na prízemí sa nachádza izba pre vozíčkarov, jedna štvorlôžková a jedna päťlôžková izba. Zvyšné izby a apartmán sú situované na druhom poschodí. Izby sú klimatizované, moderne a vzdušné zariadené a majú možnosť prístelky.

V reštaurácii s príjemnou vidieckou atmosférou sa môžete tešiť na tradičnú kuchyňu ako od babičky. Na pitie si doprajete najlepšie vína od miestnych vinárov alebo čapované pivo Bernard.

To najlepšie víno z južnej Moravy

Ďalej pripravte svoje chuťové poháriky na riadenú degustáciu vín, ktorá prebehne vo vínnej pivnici. Nachystané bude tiež ochutnávkové pohostenie.

Na viniciach v okolí sa pestuje Müller Thurgau, Veltlínske zelené alebo Zweigeltrebe a v blízkosti ubytovania sa nachádzajú športoviská na tenis aj futbal. Južná Morava je tiež ideálna na výlety na bicykli. Tipy na výlety po okolí vám na vyžiadanie radi poradia na recepcii.

Tipy na výlet

Lednicko-valtický areál

Pre všetkých milovníkov zámkov, parkov a krásnej prírody je tu Lednicko-valtický areál, ktorý spája to najlepšie z južnej Moravy. Okrem krásnych zámkov Valtice a Lednice s udržiavanými zámockými záhradami sa tu môžete vydať napríklad na minaret a užiť si rozhľad do širokého okolia. Navštívte tiež Apollónov chrám, známy obelisk Facka, Jánov hrad alebo kolonádu na Reistne.

Kúpele Hodonín

Priamo v meste Hodonín môžete navštíviť oázu pokoja a relaxačných procedúr, ktoré potešia vaše telo i dušu. K uvoľneniu svalstva poslúži parný kúpeľ, krvný obeh vám rozprúdi Kneippova liečba a dychové ťažkosti zmierni soľný parný kúpeľ. Predtým boli kúpele súčasťou kúpeľnej organizácie Luhačovice, ale od roku 1993 poskytujú svoje služby úplne samostatne. Užite si elegantné prostredie a profesionálny prístup aj vy.

Velké Bílovice

Najväčšia vinárska obec Českej republiky zaujme svojou nenahraditeľnou atmosférou, zdanlivo nekonečnými kilometrami vinohradov, hlbokými pivničkami plnými fliaš a súdkov, ale aj okolitou prírodou. Histórii obce sa venujú zbierky vlastivedného múzea v bývalej škole na námestí, navštíviť môžete tiež kostol Narodenia Panny Márie či kaplnku zasvätenú sv. Cyrilovi, sv. Metodovi, sv. Václavovi a sv. Urbanovi.

Penzion Čičina

Družstevní 26, Tvrdonice
Česká republika

+420 770 175 871

recepce@cicinatvrdonice.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané