Lazy pod Makytou, to je miesto, kde zažijete skvelú dovolenku v Javorníkoch v obľúbenom Hoteli František. Hotel leží len 100 m od najbližšieho vleku. V cene máte chutnú polpenziu aj parkovanie. A so zľavou na skipasy si návštevu lyžiarskych stredísk v okolí užijete ešte viac!

O ubytovaní

Horský Hotel František sa nachádza uprostred malebnej prírody pohoria Javorníky len 5 km od hraníc s Českom. Ide o oblasť veľmi obľúbenú turistami aj cykloturistami. Počas výletov po trasách všetkých náročností sa pred návštevníkmi otvárajú nádherné výhľady na idylické doliny, horské lúky a rozsiahle lesy s bohatou faunou i flórou. Na bicykli aj pešo môžete zdolať vrcholy Kohútka (4 km), Stolečný vrch (5 km), Veľký Javorník (14 km) a Malý Javorník (10 km). Súčasťou Javorníkov sú aj Pulčínské skaly (17 km) s charakteristickými pieskovcovými skalnými útvarmi aj Čertovské skaly (22 km). Za lúkami plnými orchideí a ďalších vzácnych rastlín sa vydajte na Galovské lúky (10 km). V bezprostrednej blízkosti hotela leží lyžiarsky areál Ski Čertov Javorníky (1 km). Ďalšie možnosti zimných športov ponúkajú aj ďalšie dva vynikajúce lyžiarske areály SKI Centrum Kohútka (4,5 km) a SKI Centrum Javorníky (4 km). Okolie je pretkané tiež mnohých trasami pre bežkárov, najobľúbenejšia z nich je Beskydsko-Javornická bežecká magistrála.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v pohodlnej izbe s vlastným sociálnym zariadením a možnosťou prístelky.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej reštaurácii si každé ráno pochutnáte na bufetových raňajkách. Večer sa podávajú servírované dvojchodové večere s možnosťou výberu z menu. Nájdete tu aj príjemnú kaviareň, kde si môžete dať obľúbený nápoj alebo niečo dobré pod zub.

Lyžovanie v okolí Nimnice Tip na výlet

Zima v okolí Nimnice je jednoducho skvelá! Nielenže sa môžete dosýta prechádzať okolo zamrznutej Vodnej nádrže Nosice a potom a ísť zohriať do termálnych kúpeľov Nimnica, ale môžete si tu užiť aj lyžovanie či bežkovanie v jednom z blízkych areálov:

  • Najbližšie ku kúpeľom Nimnica leží Ski centrum Čertov - Javorníky (26 km), ktoré je rozdelené do dvoch stredísk - Areál Krivá s dvomi lyžiarskymi vlekmi a modrými zjazdovkami, a Areál Lamže - Balúchovec so zjazdovkami pre pokročilých lyžiarov. V stredisku je i nástupný bod na bežkárske trate Javorníckej magistrály.
  • Ski centrum Kohútka nájdete už neďaleko za hranicou v Česku, kde vás privíta 5 modrých, 4 červené a dokonca jedna čierna zjazdovka pre milovníkov adrenalínu.
  • Skiareál Pechancovy lůky nájdete taktiež v Česku, vo Valašských Kloboukoch. Areál sľubuje príjemnú rodinnú lyžovačku na nenáročných svahoch.
Viac informácií

Kde budete relaxovať?

Súčasťou hotela je vnútorný bazén.

Cestujete s deťmi?

Na deti čaká v hoteli veľa zábavy a hier. Vonku sa nachádza multifunkčné ihrisko s umelým povrchom, trávnaté ihrisko aj trampolína. Nechýba ani obľúbené ohnisko. Vo vnútri hotela je herňa so stolným tenisom.

Niečo naviac

Milovníci zimných športov ocenia úschovňu lyží. Po dni strávenom v horách príde vhod televízna miestnosť s DVD prehrávačom.

Hotel František

Čertov 667 , Lazy pod Makytou
Slovenská republika

+421 917 913 405

recepcia@hotelfrantisek.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 7 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vnútorný bazén
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zástavka
0,9 km
Zjazdovka
1,2 km