Ubytovanie v Nízkych Tatrách, v srdci hôr, v Jasnej pod Chopkom v horskej chate Koliesko pre dvoch s polpenziou. Najvyššie položená chata v Demänovskej Doline-Jasnej Vám ponúka ubytovanie s pohodovou rodinnou atmosférou.

Novo zrekonštruovaná horská chata Koliesko priamo pri zjazdovke

Chatu Koliesko nájdete v nadmorskej výške 1235 m n.m. v Jasnej pod Chopkom. Chata bola založená už v roku 1948 a počas svojej existencie sa vďaka svojej známej reštaurácií stala pojmom medzi návštevníkmi Nízkych Tatier. Iste oceníte aj polohu ubytovanie, ktoré sa nachádza v blízkosti zjazdovky.

Potom čo chata v minulosti vyhorela, bolo ubytovanie prestavané na rodinný penzión, ktorý sa aj naďalej drží tradície pôvodnej chaty. Ubytovanie je  však zrekonštruované, izby pekne zariadené s dreveným nábytkom, vlastným sociálnym zariadením a TV, Vám ponúknu perfektný priestor pre odpočinok po náročnej túre. V penzióne trvá tradícia reštaurácie s domácou kuchyňou.

Reštaurácia s tradíciou domácej kuchyne

Ak sa po náročnom výlete tešíte na poctivú večeru, kuchyne v rámci tunajšie reštaurácie Vás určite nesklame. Majitelia si zakladajú na tradíciu reštaurácia s domácou kuchyňou, ktorú dokresľuje rodinná atmosféra horskej chaty. Zaručene si pochutnáte na bohatých pokrmoch pripravených z kvalitných surovín, ochutnajte napríklad slovenské halušky či ďalšie špeciality miestneho regiónu.

Túry, jaskyne, Tatralandia a mnoho ďalších zaujímavostí v blízkosti

Atraktívna poloha chaty predstavuje perfektný začiatočný bod pre túry v Nízkych Tatrách. Centrom Nízkych Tatier je Demänovská dolina – najkrajšia a najznámejšia dolina, ktorá je stredom miestneho turistického a športového ruchu. 

Demänovská dolina oddávna láka turistov svojimi jedinečnými prírodnými scenériami. Kaňonovitý začiatok doliny smerom k hlavnému hrebeňu Nízkych Tatier roztvára a v jeho závere dosahuje až 10 km a obopína severný štít Chopku. Chopok a Ďumbier sú najznámejšími vrcholmi Nízkych Tatier.

Ďalej odporúčame navštíviť:

  • Demänovskú ľadovú jaskyňu
  • Tatralandiu (najväčší aquapark na Slovensku, v Česku a Poľsku)
  • Termálny Ginopark Bešeňová
  • Archoskanzen Liptovská Mara
  • Priehradu Liptovská Mara
  • Lanový park Tarzánia
  • Rôzne adrenalínové atrakcie ako je paragliding, rafting, paintball, motokáry...

Chata Koliesko

Demänovská Dolina 90, Demänovská Dolina
Slovenská republika

+421 917 434 814

koliesko@lm.psg.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00