Ubytovanie v Nízkych Tatrách, v srdci hôr, v Jasnej pod Chopkom v horskej chate Koliesko pre dvoch s polpenziou. Najvyššie položená chata v Demänovskej Doline-Jasnej Vám ponúka ubytovanie s pohodovou rodinnou atmosférou.

O ubytovaní

Chata Koliesko sa nachádza v nadmorskej výške 1 235 m n. m. v Jasnej pod Chopkom. Chata bola založená v roku 1948 a počas svojho pôsobenia sa vďaka svojej preslávenej reštaurácii udomácnila medzi návštevníkmi Nízkych Tatier. Pôvodne typická horská chata je dnes obľúbeným rodinným penziónom, ktorý nadväzuje na tradíciu pôvodnej chaty.

Chata Koliesko je ideálnym východiskovým bodom pre turistov a športovcov. V dosahu je množstvo lanoviek, vrcholy Chopok (7,7 km), Dereš (9 km) a Krakova hoľa (11 km). Za návštevu stojí aj Demänovská ľadová jaskyňa (7,5 km) alebo Demänovská jaskyňa slobody (4,3 km), ktorá je pre svoju pôsobivú krasovú výzdobu najnavštevovanejšou jaskyňou na Slovensku. Energiu môžete načerpať v Tarzánii lanovom parku (2,4 km) a za relaxom sa vyberte do Aquaparku Tatralandia (19 km), kde si určite oddýchnete v 14 bazénoch (vrátane termálnych), saunovom svete či wellness.

V zime je najbližší lyžiarsky svah vzdialený len 50 m. A nie je to len tak hocijaký svah, hneď vedľa chaty sa nachádza Lyžiarske stredisko Jasná, najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Môžete si tu užiť viac ako 50 km tratí, ktoré obsluhuje 27 vlekov a lanoviek. K dispozícii sú aj freeride zóny, snowpark a večerné lyžovanie na osvetlenom svahu. Na svoje si prídu aj bežkári, ktorí majú k dispozícii 5 km upravených tratí. Ak chcete vyskúšať aj iné lyžiarske strediská, môžete sa dostať do Ski centra Žiarce (9,2 km), Ski Javorovica (21 km) alebo Ski Opalisko (17,2 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej zo štýlových izieb, ktoré sú zariadené dreveným nábytkom, televíziou, a vlastnou kúpeľňou so sprchou, nechýba ani WiFi pripojenie. Do niektorých izieb je tiež možné umiestniť prístelku pre deti.

Vybrať si môžete medzi dvojlôžkovou a trojlôžkovou izbou alebo apartmánom.

Apartmán má navyše samostatnú obývaciu izbu s pohovkou a jedálenským stolom, využiť môžete tiež malú chladničku, mikrovlnku alebo rýchlovarnú kanvicu. V prípade pobytu v apartmáne je nutné obsadiť všetky lôžka.

Na čom si pochutnáte?

V rámci polpenzie - bohaté raňajky a výdatné večere s dvoma chodmi, sa môžete tešiť na rôzne dobroty. Majitelia si totiž zakladajú na tradícii reštaurácie s domácou kuchyňou, ktorú dokresľuje rodinná atmosféra horskej chaty a nádherné drevené dekorácie.

Nechýba ani krb, pri ktorom sa za chladných večerov krásne zohrejete.

Chata Koliesko

Chata Koliesko

Demänovská Dolina 90 , Demänovská Dolina
Slovenská republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Hill hospitality spol. s r. o. IČ: 53595262


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
1,2 km
Aquapark
22,7 km
Zjazdovka
50 m
Bežkovanie
2,2 km