Unikátny pobyt v nádhernej prírode Vysokých Táur (rakúske Alpy), v horskom hoteli Evianquelle Bad priamo pri liečivom prameni Evianquelle so slovenským personálom. V cene polpenzia, neobmedzene sauny a ďalšie výhody.

Exkluzívna dovolenka pri liečivom prameni v srdci rakúskych Álp

Hotel Evianquelle nájdete v nádhernom prostredí Národného parku Vysoké Taury, na začiatku údolia Gastein a na úpätí hôr Radhausberg a Zittrauertisches (2 462 m.n.m.). Malebná dedinka Böckstein bola v minulosti baníckym mestom, dnes je jedným z najobľúbenejších cieľov vo Vysokých Taurách. Nadchne Vás tu atmosféra, ktorá k Alpám neodmysliteľne patrí – tichá príroda, pokoj, husté lesy a čistý vzduch.

Štýlový, horský hotel Vám ponúka ubytovanie v pekne zariadených izbách Standard, ktoré sú vybavené King size posteľou, vlastným sociálnym zariadením a fénom, posedením, trezorom, TV a telefónom. Nechýba ani balkón s očarujúcim výhľadom do hôr. Hotel má na recepcii slovensky hovoriaci personál.

Priamo pri hoteli sa nachádza minerálny prameň Evianquelle s liečivými účinkami na žalúdok a ľadviny. Prameň bol objavený v roku 1908 a svoje meno nesie vďaka podobe so známym ženevským prameňom Evian. Pri hoteli je taktiež rybník plný pstruhov, ktoré môžete loviť a následne si ich ugrilovať. Prípravou pstruhov je koniec koncov vyhlásená aj miestna reštaurácia.

Jesenné wellness v kúpeľnej lokalite 

Súčasťou hotela sú aj sauny, ktoré môžete neobmedzene využívať. Navyše údolie Bad Gastein je vyhlásenou kúpeľnou lokalitou - tunajšiu liečivú vodu si môžete užívať v kúpeľoch, ktoré sú priamo v údolí. Na vstup do kúpeľov, aj ďalšie atrakcie, získate zľavu vďaka zľavovej karte Gastein Card.

Kúsok do hotela nájdete aj jedinečné radónové, horské kúpele Heilstollen, ktoré sú svetovým unikátom.

Údolie Gastein – ideálne pre aktívnu dovolenku


Národný park Vysoké Taury poskytuje mnoho možností v malebnej prírode pre dvojice, rodiny aj seniorov. Milovníkov turistiky a cyklistiky poteší viac než 350 km trás vedúcich skrz na skrz zelenajúcimi sa údoliami. Gastein je taktiež vyhlásené miesto kúpeľníctva a vyhľadávané je taktiež golfistami. V lete môžete relaxovať pri miestnom jazere s alpskou vodou.

Vo Vysokých Taurách nájdete jeden z prírodných divov Európy - Krimmelské vodopády - ktoré v troch kaskádach padajú do hĺbky 380 m. Národný park je aj plný krištáľových jazier a hrebeňových túr s panoramatickými výhľadmi.

V údolí sa koná tiež veľa kultúrnych podujatí a festivalov - prehľad nájdete tu.

Hodnotenie od zákazníkov

Skvelé (Lenka J.)

Prostředí hotelu bylo pěkné, byli jsme ubytováni ve vedlejší budově, ve velkém pokoji vybaveném trochu opotřebeným nábytkem (rozpáraná sedací souprava). Umyvadlo bylo ucpané, oprava proběhla až po několikeré urgenci. Ručníky nebyly příliš čisté, v pokoji uklidili jen jednou, nevynesli ani odpad. Nenechali jsme se tím ale vyvést z míry, neboť jsme v pokoji trávili minimum času. Jídlo bylo dobré, víceméně rakouské speciality. Personál ochotný, vstřícný, mluvící kromě němčiny a angličtiny i slovanskými jazyky. Příroda nádherná. Doporučujeme.

Vynikajúce (Miroslava K.)

Pobyt odpovídal popisu. Prostorné, ale starší pokoje. Všude čisto a uklizeno. Snídaně a večeře velmi dobré a v dostatečném množství. Milý personál. Dostatek místa na parkování, vyhřívaná lyžárna. Blízko na všechny sjezdovky a do termálních lázní. Byli jsme zde již podruhé a doporučujeme. Jediný nedostatek byla příliš měkká matrace a slabší signál wifi.

Vynikajúce (Márti B.)

Prostredie hotela je veľmi pekné. Okolie hotela je očarujúce. Izby čisté. Strava vynikajúca. Personál hotela je veľmi milý a ochotný. Dohovorili sme sa aj po česky. Všetko sme dostali čo bolo na kupóne. A tak sme mali perfektný výlet v krásnom prírode. Okrem počasie všetko bolo super. Príjemný rozľahlý hotel so skvelými službami a krásnou prírodou.

Skvelé (Monika D.)

Prostředí krásné, personál vstřícný, večeře slabší (4 dny po sobě smažené polotovary). Celkově hodnocení v poměru k ceně výborné.

Vynikajúce (Radka K.)

S ubytováním i službami hotelu jsme byli velice spokojeni. Vše odpovídalo předcházející prezentaci. Personál milý, příjemný, ochotný. Jen možná, v prezentaci bylo uvedeno, že na recepci bude personál mluvící česky, což pravda nebyla. Nám to tedy vůbec nevadilo, ale byli tam někteří hosté, kteří německy ani anglicky nemluvili.

Vynikajúce (Pavlina B.)

Bylo to naprosto úžasné, ubytování i obsluha splnily naše očekávání, doporučuji všem rodinám s dětmi:o)

Vynikajúce (Veronika S.)

Vše odpovídalo dle popisu nabídky. V hotelu velmi příjemný personál, pokud chcete strávit čas na místě, které je trochu stranou okolním hotelům, ideální. Milé bylo, že hotel má vlastní transport na okolní sjezdovky, stačí si jen zarezervovat místo na recepci. Snídaně v pořádku, večeře také. Jediná malá výtka byl velmi slabý signál wifi, která pak vypadla úplně snad na 2 dny.

Skvelé (milan C.)

Pobyt odpovedal popisu. Nevyšlo iba počasie, ale vďaka recenziam sme mali prehľad, čo v daždivom počasí robiť.

Vynikajúce (Luděk H.)

S pobytem jsme byli velice spokojeni. Příjemný hotel i personál. Dobrá kuchyně. Krásné prostředí a spousta možností na výlety.

Vynikajúce (Jindriska S.)

s pobytem jsme byli velice spokojeni, nemám jednu jedinou negativní zkušenost, ba naopak