Poznajte najkrajšie a najnavštevovanejšie poľské mesto Krakov. Ubytovanie v novom hoteli ComfortExpress Krzywaczka*** v krásnom prírodnom areáli, polpenzia, zapožičanie bicyklov a ďalšie aktivity. Platnosť až do marca 2015.
Poznajte najkrajšie a najnavštevovanejšie poľské mesto Krakov. Ubytovanie v novom hoteli ComfortExpress Krzywaczka*** v krásnom prírodnom areáli, polpenzia, zapožičanie bicyklov a ďalšie aktivity. Platnosť až do marca 2015.

Krakov s ubytovaním v krásnom novom hoteli**
**

Hotel ComfortExpress Krzywaczka*** nájdete len 15 minút cesty od centra Krakova na pokojom mieste v parku plnom zelene. Nový hotel disponuje štýlovo zariadenými a priestornými izbami s LCD TV a klimatizáciou. K odpočinku poslúži slnečná terasa s výhľadom na okolie. Súčasťou hotela je tiež reštaurácia špecializujúca sa na medzinárodnú i typickú poľskú kuchyňu.

Náš tip: Priamo pri hoteli sa nachádza zástavka autobusu, vďaka ktorému sa kedykoľvek dostanete ľahko do centra Krakova. V prípade, že pôjdete autom, zdarma môžete hodinu parkovať v Krakovskej Galérii, každá ďalšia hodina je za poplatok 2 PLN (asi 0,50 €). 

Kráľovský Krakov a ďalšie tipy na výlet


Krakov patrí k jedným z najkrajších poľských miest. Vďaka mnohým zachovalým pamiatkam sa mu dokonca hovorí Poľská Praha a je tiež najčastejšie navštevovaným poľským mestom. Centrum mesta je plné pamiatok ale zároveň nie je príliš rozsiahle, a teda Vám ostane čas na návštevu jednej z mnohých kaviarní či reštaurácii (s veľmi prijateľnými cenami), prechádzku pri Visle alebo návštevu známeho hradu Wavel- dominantu mesta a bývalé sídlo poľských kráľov i korunovačných klenotov. 

V okolí sa vypravte do Wadowic (25 km), rodisko Jána Pavla II., pútneho mesta Kalwaria (10 km) či na prehliadku do koncentračného tábora Osvienčim. Ujsť si rozhodne nenechajte soľnú jaskyňu Wieliczka, ktorá patrí na zoznam UNESCO. 

Vyhlásené vianočné trhy

Krakovske vianočné trhy konajúce sa na Hlavnom námestí patria k jedným z najpopulárnejších v Európe. V stánkoch si môžete prezrieť a nakúpiť tradičné poľské remeselné výrobky (brúsené sklo, pletené košíky ...), k tomu  vyhrávajú koledy a na uliciach stoja szopky - farebné betlehemy s bábkami zobrazujúcimi okrem iného tiež známe poľské osobnosti. Keď Vás prepadne hlad, ochutnajte grilovanú klobásu, či rebierka a zapite to čajom s čerešňovou vodkou. Trhy trvajú od konca novembra do Vianoc.

Hotel Comfort Express ***

Hotel Comfort Express ***

Krzywaczka 991 , Krzywaczka
Poľsko

Prevádzkuje spoločnosť:
Hotel Comfort Express*** IČ: 356267180


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
Check Out
Domáci maznáčik
Bezbariérovosť
Parkovanie