Doprajte si dokonalú dovolenku v úchvatnom prostredí Bavorského lesa. V natura Hoteli Bodenmais na vás čaká luxusné wellness centrum s dych vyrážajúcim výhľadom, úžasné raňajky z regionálnych produktov a moderné izby s vysokým komfortom. Navyše budete len kúsok od niekoľkých zimných a ski areálov či národného parku so všetkými jeho krásami, na objavovanie ktorých sa vám bude hodiť zľavová karta ActivCARD.

Vedeli ste, že..?

Hotel natura v Bodenmais je poháňaný zelenou energiou - fotovoltaické systémy zaisťujú zachytenie lúčov v slnečnom Bavorskom lese a ich premenu na elektrinu.


O ubytovaní

Štýlový natura Hotel Bodenmais sa nachádza v mestečku Bodenmais kúsok od národného parku Bavorský les. Ide o ideálnu prázdninovú destináciu nielen na pohodový wellness víkend, ale aj na aktívny pobyt a spoznávanie okolitých atrakcií.

Urobte si výlet do národného parku, prejdite Chodník korunami stromov (41 km) s dĺžkou 1,3 km a pokochajte sa pohľadom zo 44 m vysokej vyhliadkovej veže. V centrách Lusen (40,2 km) a Falkenstein (13,8 km) sa zoznámite s miestnou zvieranou a navštíviť môžete aj jaskyňu z doby kamennej. Neďaleko hotela vedie tiež 250 km dlhá Sklenená cesta, na ktorej nájdete napríklad dobrodružný svet krištáľu Joska (650 m) a sklenenú dedinu Weinfurtner (11,5 km).

Veľa zábavy si užijete aj na bicykloch, či už pri výletoch, alebo v neďalekom Bikeparku Geisskopf (21,7 km). V zime na vás zase čaká lyžiarske stredisko Großer Arber (6,8 km) s 15 km zjazdoviek a snowboardovým parkom, hora Silberberg (2,6 km) s detským skiparkom a 600 m dlhou sánkarskou dráhou alebo stredisko Bretterschachten (5,2 km) so 106 km klasických bežeckých tratí a 102 km korčuliarskych tratí.

Kde budete spať?

Tešiť sa môžete na izby s moderným interiérom, dekorovaným prírodnými materiálmi. V obklopení voňavého dreva sa budete cítiť ako v raji. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie, fén na vlasy, trezor, televíziu a WiFi pripojenie.

  • Izba Smart meria 18 m² a je určená pre 2 osoby. V izbe sa okrem dvojlôžkovej postele nachádza aj malé posedenie.

  • Izba Comfort má plochu 26 m² a je dvojlôžková, umožňuje ale navyše aj prístelku. V izbe je dvojlôžková posteľ a malé posedenie, poteší aj minibar a vlastný balkón.

  • Izba Superior s plochou 32 m² ubytuje až 4 osoby na manželskej posteli a 2 prístelkách. Okrem spálne s posteľou a písacím stolom zahŕňa aj komfortnú obývaciu izbu s posedením a priestranný balkón. Nechýba ani minibar.

Na čom si pochutnáte?

Regionálne, certifikované, organické a udržateľné, to je kulinárske motto hotela natura Bodenmais. A miestne raňajky sú naozaj jedinečné – údeniny z rodinného mäsiarstva, organické vajcia, čerstvé pečivo, sezónne ovocie a zelenina z trhu, skrátka na čo si spomeniete, v tej najlepšej kvalite.

Popoludní od 15:00 hodín je v hoteli otvorený aj salónik a bar s možnosťou občerstvenia (pizza, sendviče, osviežujúce nápoje...).

Kde budete relaxovať?

Nádherné, štýlovo vybavené wellness centrum bude vašou oázou relaxu. Tešiť sa môžete na:

  • Krytý bazén s úchvatným výhľadom na Bavorský les
  • Fínska sauna (80 °C - 100 °C)
  • Parná sauna s teplotou okolo 45 °C
  • Infračervená sauna
  • Fitness centrum s moderným vybavením
  • Čajový bar s lahodným občerstvením (od 14 hodín)
  • Ponuku wellness procedúr a masáží

Niečo naviac

V hoteli je 11 metrov vysoká a 2,5 metra široká lezecká stena pre všetkých milovníkov adrenalínu.

So zľavovou kartou ActivCARD potom môžete objavovať krásy Bavorského lesa – zaistí vám voľný alebo zľavnený vstup na najrôznejšie atrakcie. V hoteli navyše nájdete požičovňu športového a outdoorového vybavenia, na svoje výlety tak vyrazíte dokonale pripravení. K dispozícii budete mať aj priestor na umývanie bicyklov a dielňu k základným opravám.

natura Hotel Bodenmais

natura Hotel Bodenmais

Scharebenstraße 31 , Bodenmais
Nemecko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
za 20 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Sauna
Možnosť procedúr
Detské ihrisko
Lyžiareň
Fitness
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,9 km
Zastávka
0,4 km
Zjazdovka
3,5 km

Tipy na výlet

Národný park Bavorský les

Národný park Bavorský lesTip na výlet

Národný park Bavorský les bezprostredne susedí s českým Národným parkom Šumava a spoločne tak tvoria jeden z najväčších bilaterálnych národných parkov Strednej Európy. Centrom, a zároveň sídlom správy Bavorského lesa je mesto Grafenau, v ktorom žije cez 8 tisíc obyvateľov. Okrem krásnych smrekových, borovicových a bukových lesov, sa v Bavorskom lese nachádza tiež niekoľko rašelinísk, tým najväčším je Grosser Filz - Klosterfilz pri Riedlhütte na južnom okraji parku. Za návštevu stojí tiež stredisko Hans-Eisenmann-Haus, kde si môžete prehliadnuť areál s malými zvernicami pre zvieratá, ktoré sa v parku vyskytujú alebo tu žili v minulosti.

Viac informácií
Bežkovanie v Bavorsku
Bežkovanie v Bavorsku
Sánkovanie na Veľkom Javore (Großer Arber)
Sánkovanie na Veľkom Javore (Großer Arber)
AQACUR Badewelt Bad Kötzting
AQACUR Badewelt Bad Kötzting