O ubytovaní

Hotelový komplex Dorint Resort & Spa **** sa nachádza v krásnom kúpeľnom mestečku Bad Brückenau v severozápadnom Bavorsku. Hotel zaujme svojou pôsobivou historickou budovou, ale aj rozsiahlym wellness centrom, kde si môžete dokonale oddýchnuť v malebnom prostredí.

Atmosféru kúpeľného mestečka môžete nasávať pri prechádzkach krásnymi parkami. Okrem zámeckého parku, ktorý obklopuje samotný hotel, tu nájdete aj kúpeľné parky Siebener (3,6 km) a Georgi (2,8 km). V mestečku sa nachádza aj 7 liečivých prameňov, ktoré môžete ochutnať počas svojich prechádzok. Medzi ďalšie zaujímavé miestne atrakcie patrí historické kino Rhön-Lichtspiele (3,5 km) a termálne kúpele Sinnflut (3,8 km).

Vydajte sa na výlet do prírody a preskúmajte okolitý prírodný park Bayerische Röhn. Prechádza tadiaľto turistický chodník Hochrhöner, ktorý patrí k najkrajším v Nemecku. Môžete tiež vystúpiť na vrcholy Kreuzberg (22 km), Rote Moor (29,6 km), Milseburg (38 km) a Wasserkuppe (31 km) alebo navštíviť známe kúpeľné mesto Bad Kissingen (29 km). V zime využite blízkosť niekoľkých lyžiarskych stredísk, ako je Arnsberg (23 km), a sieť bežkárskych tratí, ktoré obklopujú Bad Brückenau.

Kde budete spať?

Izba Standard má rozlohu 21-26 m² a vďaka možnosti prístelky je vhodná až pre 3 osoby. Interiér je zariadený v historickom štýle art deco s dreveným nábytkom a vysokými stropmi. K štandardnému vybaveniu patrí manželská posteľ, TV, konferenčný stolík s posedením a úložný priestor. K dispozícii je kúpeľňa so sprchovacím kútom a WiFi pripojenie.

Izba Superior je novo zrekonštruovaná, moderná izba s rozlohou 30-38 m². Táto umožňuje aj prístelku. Jej výhodou je klimatizácia a obvyklé vybavenie: TV, stôl so sedením a úložný priestor. Samozrejmosťou je priestranná kúpeľňa so sprchovacím kútom a WiFi pripojenie na internet.

Na čom si pochutnáte?

Deň začnete bohatými raňajkami formou bufetu. A bude z čoho vyberať - sladké aj slané jedlá, regionálne špeciality aj medzinárodné jedlá, zo všetkého môžete ochutnať.

V elegantnej hotelovej reštaurácii Ludwig´s vám na obed a večeru naservírujú rafinované pochúťky. Jedálny lístok sa zameriava najmä na miestne jedlá pripravované zo surovín od miestnych dodávateľov. Navštíviť môžete aj reštauráciu Lola, ktorá ponúka najmä zdravé, ľahšie jedlá a výhľad na zámocký park.

Na kávu alebo drink vás pozýva útulný Atrium Lounge vo vstupnej hale alebo štýlový Bar Vestibül.

Kde budete relaxovať?

Perlou rezortu sú obrovské 3-poschodové kúpele Vital Spa s celkovou rozlohou 2 800 m². Môžete si tu zaplávať vo vnútornom a vonkajšom bazéne s vodopádom a masážnymi tryskami a zohriať sa v Rhön saune, rustikálnej saune, parnom a bylinkovom kúpeli. K dispozícii je aj veľká záhrada (4 000 m²) s plochou na opaľovanie, súkromné kúpele Rhön Loft vhodné pre páry a Vital Sport Fitness Centrum s najmodernejším vybavením.

Svoj wellness zážitok môžete umocniť jednou z relaxačných alebo liečebných procedúr alebo vyskúšať hodinu jogy či inú zaujímavú aktivitu.

Dorint Resort & Spa Bad Brückenau ****

Dorint Resort & Spa Bad Brückenau ****

Heinrich-von-Bibra-Strasse 13 , Bad Brückenau
Nemecko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
za 15 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Sauna
Kúpele
Reštaurácia
Detské ihrisko
Fitness
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,2 km
Zastávka
0,3 km
Zjazdovka
10 km

Tipy na výlet

Bad Brückenau

Bad BrückenauTip na výlet

Relaxujte v malebnom kúpeľnom mestečku Bad Brückenau. Nemecké kúpele v blízkosti prírodného parku Bayerische Röhn sa často prezývajú „miestom harmónie“ pre svoj všadeprítomný pokoj. Relaxujte v krásnych kúpeľných parkoch a záhradách s alejami, lavičkami a rozkvitnutými záhonmi. Nezabudnite sa občerstviť v útulných krčmičkách alebo kaviarňach** v centre.

Posilnite svoje zdravie popíjaním vody zo sedem liečivých prameňov, ktoré vyvierajú v tejto oblasti. Vyskúšajte minerálny prameň Georgi alebo prameň kráľa Ľudovíta I.. Vášmu telu a duši prospejú aj prechádzky sviežou prírodou v okolí.

Viac informácií
Bad Kissingen
Bad Kissingen
Prírodný park Bayerische Röhn
Prírodný park Bayerische Röhn
 Turistický chodník Hochrhöner
Turistický chodník Hochrhöner