Užite si pobyt v Star City Hoteli *** priamo v centre Budapešti, len 550 m od najbližšej železničnej stanice a 750 m od nádherného parku. Na dosah tak budete mať všetky pamiatky, reštaurácie aj kúpele. V cene balíčka sú okrem ubytovania v moderných izbách aj raňajky formou bufetu a ubytovanie vrátane stravy pre dieťa do 12 rokov zdarma. Pre tie je tu aj detský kútik.

O ubytovaní

Star City Hotel Budapest *** ponúka pohodlné ubytovanie v centre Budapešti. Vďaka polohe blízko stanice Keleti (500 m) aj staníc hromadnej dopravy ide o ideálny východiskový bod pre objavovanie rozmanitých krás maďarskej metropoly. Príďte si užiť pobyt všetkými zmyslami!

Záleží len na vás, či sa za preslávenými budapeštianskymi pamiatkami vydáte pešo, alebo sa priblížite trolejbusom, autobusom alebo metrom – zastávky sú vzdialené do 5 minút chôdze od hotela. Pokiaľ sa vydáte smerom k brehom rieky Dunaj, narazíte na baziliku sv. Štefana (3 km) s obľúbenou vyhliadkovou vežou alebo impozantnou budovmu parlamentu – Országházu (5,5 km). K najvýznamnejším pamätihodnostiam potom stačí prejsť visutý Széchenyiho most (4,8 km), cez ktorý sa dostanete na Hradný vrch. Jeho ústrednou stavbou je Budínsky hrad (6,2 km) a ďalej ho tvorí celý komplex palácov a stredoveké mestečko s niekoľkými ďalšími významnými pamiatkami na čele s Rybárskou baštou (6,3 km) a Matyášovým chrámom (6,3 km). Od Budínskeho hradu sa vám naskytne nádherný výhľad na protiľahlý breh, kde sa vypína parlament. Pre svoju mimoriadnu historickú a architektonickú hodnotu je štvrť okolo Budínskeho hradu a pobrežia Dunaja chránenou lokalitou UNESCO.

Neďaleko hotela láka k návšteve mestský park Városliget (500 m), súčasťou ktorého je okrem iného budapeštianska zoologická a botanická záhrada. Ďalším zaujímavým cieľom výletu je Margitin ostrov (5 km) s rozľahlým parkom, kde môžete vidieť hneď 2 pamiatky zapísané na Zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO – dúhová spievajúca fontána a secesná osemboká vodárenská veža.

Budapešť je skutočne nádherné mesto plné očarujúcich miest, a tak tu ľahko prechodíte celý deň. Výlety po pamiatkach je tak ideálne preložiť odpočinkom v niektorých z vychýrených termálnych kúpeľov, ako sú napríklad Széchenyi fürdő (2,5 km) a Gellért fürdő (3,5 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe typu Standard s vlastnou kúpeľňou. Súčasťou vybavenia je klimatizácia, WiFi pripojenie, televízia a fén.

Na čom si pochutnáte?

S najdôležitejším jedlom dňa si nemusíte robiť žiadnu starosť, pretože súčasťou balíčka sú bufetové raňajky s pestrým výberom teplých aj studených pokrmov.

Cestujete s deťmi?

Na recepcii vám ochotne zapožičajú detskú postieľku a o zábavu malých hostí sa postará detský kútik.

Niečo naviac

Priamo v hoteli je možné zapožičať si bicykel, ktorý je v rovinatom teréne Budapešti ideálnym dopravným prostriedkom.

Star City Hotel Budapest ***

Star City Hotel Budapest ***

István utca 14. , Budapest
Maďarsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 15 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie podľa informácii v sekcií Ako rezervovať

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Detský kútik
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2,2 km
Vzdialenosť od kúpeľov
2,6 km
Zastávka
10 m