Užite si pobyt v modernom Atrium Fashion Hotel **** priamo v centre Budapešti a len 220 m od najbližšej zastávky metra. Na dosah tak budete mať všetky pamiatky, reštaurácie aj kúpele. V cene balíčka sú okrem ubytovania v moderných izbách so setom na prípravu kávy a čaju aj raňajky formou bufetu.

O ubytovaní

Atrium Fashion Hotel Budapest **** sa nachádza v srdci Budapešti neďaleko slávnych pamiatok. Príďte objaviť pestré krásy maďarskej metropoly pri pobyte luxusnom hoteli, v ktorom sa snúbi klasická budapeštianska architektúra s moderným dizajnom.

Jedna z najznámejších budapeštianskych budov, bazilika sv. Štefana, leží len 2 km od hotela. Z vyhliadkovej veže baziliky si môžete mesto pozrieť z vtáčej perspektívy. Keď budete pokračovať ďalej smerom k Dunaju, narazíte na impozantnú budovu parlamentu alebo Országház (3,4 km), ktorá je jednou z najväčších svojho druhu na celom svete. Najviac významných pamiatok je možné vidieť v Budínskej štvrti, do ktorej sa dostanete jednoducho tak, že prejdete visutý most Széchenyi (3 km). Tu môžete obdivovať napríklad Budínsky hrad (3,8 km), Rybársku baštu** (4 km) alebo umelecké diela v Maďarskej národnej galérii (3,8 km). Budínska štvrť je spolu s brehmi Dunaja súčasťou Zoznamu pamiatok UNESCO.

Báječnou oázou pokoja uprostred hlavného mesta je Margitin ostrov (4,5 km). Tu láka k návšteve rozsiahly park, letné divadlo aj kino, kúpalisko, japonská záhrada či termálne kúpele Palatinus (6,7 km). Na ostrove nájdete dokonca 2 pamätihodnosti zo zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Ide o hudobnú fontánu, ktorá po celý deň predvádza svetelnú show za sprievodu svetovo známych hudobných skladieb a secesnú osembokú vodárenskú vežu, v ktorej sa v súčasnosti organizujú rôzne výstavy a je tu aj malá kaviareň.

Maďarsko je vychýreným rajom kúpeľnej relaxácie a niekoľko skvelých termálnych kúpeľov je aj v samotnej Budapešti, ktorá stojí na viac ako 120 minerálnych prameňoch. K najobľúbenejším areálom patria kúpele Széchenyi fürdő (3,7 km) a Gellért fürdő (3 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v elegantne a moderne vybavenej dvojlôžkovej izbe typu Standard s výhľadom do pokojného átria hotela. Súčasťou vybavenia je klimatizácia, WiFi pripojenie, televízia, fén, stolík s posedením a set na prípravu čaju a kávy. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno pobytu si v hotelovej jedálni pochutnáte na bufetových raňajkách s bohatým výberom studených i teplých pokrmov a nápojov.

Atrium Fashion Hotel Budapest ****

Atrium Fashion Hotel Budapest ****

Csokonai u. 14 , Budapest
Maďarsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 15 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za 18 €/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,5 km
Vzdialenosť od kúpeľov
3 km
Zastávka
100 m

Tipy na výlet

Budapešť

BudapešťTip na výlet

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy i sveta, v ktorom je navyše v ako jedinom veľkomeste na svete viac ako stovka termálnych prameňov a studní. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác (nazývaný tiež Budínsky hrad), budova parlamentu, Margitin ostrov (Margit-sziget) či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, slávnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám. Spomínaný Budínsky hrad sa nachádza pozdĺž brehu Dunaja, ktorý Budapešťou preteká, a je spoločne s Andrássyho triedou zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo by ste v Budapešti rozhodne nemali vynechať?

  • Výstup k Matejovmu chrámu s vežou Rybárskej bašty a s nádherným výhľadom na mesto
  • Prehliadku majestátnej budovy parlamentu a jeho okolia
  • Prechádzku na Margitin ostrov uprostred Dunaja, ktorý je jedným veľkým, udržiavaným parkom
  • Preskúmanie jednej z najvýznamnejších ulíc Budapešti, Váci utca, ktorá je ukážkou meniacich sa architektonických štýlov 19. a 20. storočia
  • Návštevu niektorých z budapeštianskych kúpeľov, napríklad termálnych kúpeľov Széchenyi, kde sa lieči reumatizmus, poruchy pohybového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, artritída a neuritída a ďalšie
Viac informácií
Kúpele Gellert
Kúpele Gellert
Margitin ostrov
Margitin ostrov
Rybárska bašta
Rybárska bašta