Oddýchnite si v maďarských kúpeľoch Eger, spoznajte zaujímavé pamiatky a ochutnajte miestne víno. V cene balíčka je ubytovanie v Park Hoteli Minaret *** v centre kúpeľného mesta a stravovania vo forme chutnej polpenzie.

Overené Travelkingom

“V Egeri som strávila krásny pobyt, a to aj napriek daždivému počasiu. Vďaka polohe Park Hotela Minaret *** boli všetky atrakcie vzdialené len pár minút chôdze. Navyše som z komfortnej izby mala nádherný výhľad! Chutné raňajky mi dodali energiu na zvyšok dňa, po výletoch som sa zase tešila na večeru. Najviac ma očarili miestne Turecké kúpele, kuchyňa a víno. Eger aj Hotel Minaret sú perfektnou voľbou, pokiaľ sa chcete ponoriť do lokálnych chutí a histórie.” Prečítajte si celú recenziu

Fanni Soós - Marketingový tím
Osobne overené v: Decembri 2022

O ubytovaní

Park Hotel Minaret *** sa nachádza priamo v centre maďarského mesta Eger. Hneď vedľa budovy hotela sa týči známa pamiatka z tureckej éry - štyridsať metrov vysoký minaret. Z terasy minaretu uvidíte historické centrum Egeru ako na dlani. Krátkou prechádzkou dôjdete tiež na hrad Jager (700 m), v ktorého podzemí je zaujímavá expozícia o hradnom väzení. Vidieť sa oplatí tiež gotický biskupský palác (800 m) či slávnu uličku Lajos Kossuth (600 m) s nádhernými barokovými palácmi. Ak zatúžite po pokoji a dokonalom relaxe, vydajte sa do vychýrených termálnych kúpeľov (1 km).

Kde budete spať?

Dvojlôžková podkrovná izba (8-10 m²) sa nachádza na druhom alebo treťom poschodí hotela, odkiaľ si môžete užívať krásny výhľad na minaret alebo egerský hrad. K vybaveniu izby patrí klimatizácia, televízia, WiFi pripojenie a vlastná kúpeľňa s fénom.

Trojlôžkovú podkrovnú izbu (14 m²) nájdete aj na hornom poschodí hotela a nechýba klimatizácia, TV, WiFi ani vlastnú kúpeľňu s fénom.

Dvojlôžková izba Classic ponúkne viac priestoru (14-16 m²) a nájdete ju na prvom poschodí. Z izieb Classic izieb budete mať výhľad na minaret a vnútorné nádvorie hotela, sú klimatizované a majú vlastnú kúpeľňu s fénom, klimatizáciu a WiFi pripojenie.

Trojlôžková izba Classic (14-16 m²) ponúka rovnaké vybavenie ako dvojlôžkový variant, iba ubytuje 3 osoby. Môžete teda počítať s klimatizáciou, kúpeľňou s fénom, televíziou a WiFi pripojením.

Štvorlôžková rodinná izba je v hoteli najväčšia (30 m²) a hodí sa predovšetkým pre rodiny. Ani v tejto izbe nesmie chýbať kúpeľňa s fénom, WiFi pripojenie, televízia či klimatizácia.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej reštaurácii s príjemnou terasou ochutnáte maďarské i medzinárodné špeciality. Každé ráno si tu vychutnáte raňajky vo forme bufetu. Ďalej je možné objednávať pokrmy z jedálneho lístka. Večer sa tu podávajú večere vo forme bufetu. Hotel má svoju vlastnú vínnu pivnicu, kde sa usporadúvajú ochutnávky vín so živou hudbou. Okolie Egeru je známou vinárskou oblasťou. Ochutnajte napríklad najslávnejšie miestne červené víno Býčiu krv. Milovníci vína by nemali vynechať návštevu vinárskeho Údolia krásnych žien (3 km), kde sa nachádza veľa vínnych pivníc.

Park Hotel Minaret ***

Park Hotel Minaret ***

Knézich Károly utca 2 , Eger
Maďarsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 3 000 Ft/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie v okolí za poplatok

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,4 km
Vzdialenosť od kúpeľov
1 km
Zastávka
0,5 km
Aquapark
1 km

Tipy na výlet

Kúpele Eger

Kúpele EgerTip na výlet

Termálne kúpele Eger, založené už v roku 1932, patria medzi najkrajšie mestská kúpalisko v Maďarsku. Nachádzajú sa priamo v centre Egeru, na hranici historického jadra mesta. V krásnom, udržiavanom areáli kúpeľov plnom stromov a zelene s rozlohou 5 hektárov sa rozprestiera 13 rôznych bazénov. Tu môžu hostia využívať benefity jedinečnej radónovej liečivej vody a sírovej termálnej vody po celý rok.

K dispozícii je 13 bazénov:

 • Kamienkový liečebný bazén s radónovou liečivou vodou (kavicsos), ktorý je napájaný vlastným zdrojom. Časť dna bazéna je kamienková, preto nesie tento názov, takže príjemne chladná radónová liečivá voda tu môže tryskať nepretržite.
 • Sezónny termálny bazén so sírnou vodou s teplotou 37 °C, čiastočne zakrytý s niekoľkými zážitkovými prvkami ako masážne fontány a sprchy
 • Detský liečebný bazén, ktorý je napájaný prameňom turecké kúpele, je ideálny pre odpočinok a zotavenie.
 • Liečebný bazén pre dospelých
 • Stály, plytký termálny bazén so sírnou vodou s teplotou 37 °C
 • Polokrytý zážitkový bazén
 • Detský zážitkový bazén so šmykľavkami a hradom
 • Plavecký bazén s 50-metrovými plaveckými dráhami
 • Pool Slides
 • Bazén pre batoľatá (bazénik)
 • Kúpeľný dom I. (Kenes termálvíz)
 • Kúpeľný dom II. (Kenes termálvíz)
 • Odpočinkový bazén s radónovou liečivou vodou

Termálna voda v kúpeľoch Eger je vhodná na liečbu kĺbových ochorení a reumy, chorôb chrbtice, kĺbov, svalov a šliach, určitých druhov gynekologických ťažkostí a mnohých ďalších ochorení.

Viac informácií
Mesto Eger
Mesto Eger
Minaret Eger
Minaret Eger
Kúpele Egerszálok
Kúpele Egerszálok