Spoznajte centrum Budapešti a užite si štýlové ubytovanie v 4* hoteli, ktorý sa nachádza v 300 rokov starom opátstve. Okrem komfortných izieb vás čakajú raňajky formou bufetu, minerálna voda v izbe a možnosť neskorého check outu. Dieťa do 12 rokov má pobyt s vami zdarma.

O ubytovaní

Monastery Boutique Hotel Budapest **** stojí priamo v centre Budapešti na brehu Dunaja. Hotel sa nachádza v krásnej historickej budove, ktorá je vlastne 300 rokov starým opátstvom postaveným kapucínským rádom. Len pár krokov od neho nájdete Matejov chrám, Rybárskou baštu, Námestie sv. Trojice, Budínsky hrad a Reťazový most.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej zo 47 izieb. K dispozícii sú izby Queen, Standard či Superior. Každá izba je vybavená smart televíziou, WiFi pripojením, telefónom, trezorom, minibarom, setom na prípravu kávy a čaju a kúpeľňou so sprchou alebo vaňou aj fénom. Izby Superior majú navyše k dispozícii kávovar Nespresso s kapsulami.

Na čom si pochutnáte?

V Moné Bar & Restaurant si pochutnáte na raňajkách formou bufetu v elegantnom prostredí. Na bare si zase môžete dopriať jeden z lahodných drinkov. Nechýba ani letná záhradka Moné Garden, kde sa usporadúvajú grilovačky.

Monastery Boutique Hotel Budapest ****

Fő u. 30. , Budapest
Maďarsko

+36 1 770 8210

info@monasteryhotel.hu

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 10 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 20 €/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,3 km
Vzdialenosť od kúpeľov
2,7 km
Zástavka
80 m

Tipy na výlet

Budapešť Tip na výlet

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy i sveta, v ktorom je navyše v ako jedinom veľkomeste na svete viac ako stovka termálnych prameňov a studní. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác (nazývaný tiež Budínsky hrad), budova parlamentu, Margitin ostrov (Margit-sziget) či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, slávnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám. Spomínaný Budínsky hrad sa nachádza pozdĺž brehu Dunaja, ktorý Budapešťou preteká, a je spoločne s Andrássyho triedou zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo by ste v Budapešti rozhodne nemali vynechať?

  • Výstup k Matyášovmu chrámu s vežou Rybárskej bašty a s nádherným výhľadom na mesto
  • Prehliadku majestátnej budovy parlamentu a jeho okolia
  • Prechádzku na Margitin ostrov uprostred Dunaja, ktorý je jedným veľkým, udržiavaným parkom
  • Preskúmanie jednej z najvýznamnejších ulíc Budapešti, Váci utca, ktorá je ukážkou meniacich sa architektonických štýlov 19. a 20. storočia
  • Návštevu niektorých z budapeštianskych kúpeľov, napríklad termálnych kúpeľov Széchenyi, kde sa lieči reumatizmus, poruchy pohybového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, artritída a neuritída a ďalšie
Viac informácií
Budova Parlamentu
Kúpele v Budapešti
Tropicarium