Svetoznáme termálne kúpele Hévíz budete mať len na 15 minút chôdze od vás. Pri ubytovaní v útulných apartmnoch hotela Főnix Club Hotel & Wellness *** vás naviac čaká lahodná polpenzia, neobmedzený vstup do hotelového wellness či fľaša skvelého vína. V miestnej termálnej vode sa uvoľní aj ten najväčší workoholik.

O ubytovaní

Hotely Főnix Club Hotel & Wellness *** sa nachádzajú v pokojnej vilovej štvrti len 15 minút chôdze od preslávených termálnych kúpeľov Hévíz. Mesto je známe vďaka najväčšiemu biologicky aktívnemu prírodnému termálnemu jazeru sveta. Historickým centrom s farmárskymi trhmi sa môžete prechádzať po malebnej promenáde. Krásy okolitej prírody a jazero Balaton (6 km) spoznáte pri výletoch po mnohých značených turistických trasách. Blízko je to do Keszthely (5 km), kde nájdete nádherný zámoček Festetic či zaujímavé múzeá, napríklad marcipánu, hračiek či áut Cadillac.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v apartmáne v jednej z dvoch budov hotela. Väčšina apartmánov má balkón. Všetky apartmány sú vybavené spálňou, obývacou izbou s možnosťou prístelky a samostatnou kúpeľňou. Niektoré apartmány majú tiež kuchyňu.

Na čom si pochutnáte?

V rodinnej reštaurácii s terasou v hoteli sa môžete tešiť na špeciality maďarskej i medzinárodnej kuchyne, ktoré dopĺňa široký výber miestneho vína. Podávajú sa tu raňajky aj večere formou bufetu Počas dňa je možné hlad i chuť zahnať niektorou z lahôdok à la carte.

Kde budete relaxovať?

Perfektný odpočinok si môžete dopriať aj v hotelovom wellness. Čaká na vás krytý bazén s panoramatickým výhľadom na celý Hévíz i okolie a s teplotou vody okolo 28 °C. Nechýba ani vírivka a fínska sauna. V hoteli si tiež môžete vybrať jednu z bohatej ponuky masáží a zažiť skutočne dokonalý relax.

Főnix Club Hotel & Wellness Hévíz ***

Dr. Babócsay utca 54. , Hévíz
Maďarsko

+36 83 200 298

fonixhotel.direkt@gmail.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 15 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,3 km
Vzdialenosť od jazera
3 km
Zástavka
0,6 km

Tipy na výlet

Termálne jazero Hévíz Tip na výlet

Najväčšie prírodné termálne jazero na kúpanie na svete a my ho máme (skoro) za humnami! Maďarsko ponúka na odpočinok či dovolenku veľa krásnych kúpeľov a jazier, ale termálne jazero Hévíz je jedinečné. Jazero je označené za národnú prírodnú pamiatku úplným právom. Priľahlé mestečko Hévíz, nachádzajúce sa len pár kilometrov od Balatonu, je síce malé, ale za väčšími a prepychovejšími kúpeľnými mestami rozhodne nezaostáva. Tradícia kúpeľníctva sa tu drží už od roku 1795 a môže sa pýšiť krásnou kúpeľnou kolonádou, záhradami a ďalšími kúpeľnými atrakciami.

V lete sa teplota v jazere vyšplhá až na 38 ºC a aj v tie najchladnejšie dni v roku si voda udrží teplotu 22 -⁠ 24 ºC, aj preto je možná celoročná prevádzka. Liečebná, mierne rádioaktívna voda tryská z hĺbky 38 metrov a je veľmi bohatá na minerály. Prirodzene obsiahnuté zmesi minerálov zjemňujú kožu, tlmia bolesti, sú dobré proti zápalom a posilňujú pružnosť chrupaviek. Aj preto sú tunajšie vody jedny z najlepších na liečbu reumatických ťažkostí a problémov s pohybovým ústrojenstvom. Najväčšiu mimoriadnosť dodáva vode prítomnosť radónu v tomto malom množstve pozvoľna vstupuje do ľudského organizmu, kde stimuluje hormonálnu tvorbu a pomáha nervovej sústave lepšie fungovať.

Otváracia doba jazera je každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. Celodenný vstupné zakúpite za 6 000 HUF (cca 17 €).

Po návšteve hévízskeho jazera sa vydajte:

  • Na prechádzky do niektorého z miestnych krásnych parkov s kúpeľnou, upokojujúcou atmosférou
  • Do historického kina, ktoré premieta aj v 3D
  • Na Rákocziho ulicu, kde nájdete fontánu s pitnou liečivou vodou
  • Obhliadnuť najzaujímavejšiu stavbu mesta, veľký Kostol Ducha Svätého (Szentléleki templom), ktorého stavba bola dokončená pomerne nedávno -⁠ v roku 1999. Aj napriek modernému vzhľadu môžete nájsť na budove rad neogotických prvkov
  • Do severnej časti mesta Egregy s vinohradmi a ochutnávkami vína
Viac informácií
Mesto Hévíz
Farmárske trhy v Hévíze
Balaton