V kúpeľnom meste Zalakaros zažijete parádny pobyt. V Penzióne Friskó nájdete pohodlné izby, vychutnáte si raňajky aj welcome drink a obdržíte celodennú vstupenku do miestnych kúpeľov, ktoré sú vzdialené len 100 metrov.

O ubytovaní

Penzión Friskó sa nachádza v najmenšom maďarskom meste Zalakaros. Táto lokalita je medzi turistami veľmi obľúbená predovšetkým vďaka svojej termálnej vode, ktorú si návštevníci môžu užiť v neďalekom rozľahlom kúpeľnom areáli Gránit (100 m). Príjemnou prechádzkou dôjdete na rozhľadňu Kilátó (2 km), ktorá ponúka nádherný panoramatický výhľad na jazero Balaton (34 km). V okolí sa nachádza mnoho trás pre výlety pešo aj na bicykli a turistických atrakcií. Vydať sa môžete do byvolej rezervácie Kápolnapuszta (14 km), aquaparku (1 km), do zoologickej záhrady (15 km) alebo na ostrov Kányavári (16 km) na jazere Kis-Balaton. Za návštevu rozhodne stojí nádherné kúpeľné mestečko Héviz (32 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe typu Superior, ktorá je vybavená klimatizáciou, LCD televízorom, WiFi pripojením, balkónom a vlastnou kúpeľňou.

Na čom si pochutnáte?

Ráno si pochutnáte na raňajkách vo forme bohatého bufetu. Po celý deň si môžete objednávať jedlá z jedálneho lístka hotelovej reštaurácie s pivnou terasou. V lete tu prebiehajú večery so živou hudbou a grilovaním. Súčasťou penziónu je kaviareň New Wave, kde ponúkajú okrem vynikajúcej kávy tiež lahodné zákusky, pivo, víno a koktaily.

Kúpele Zalakaros Tip na výlet

Zalakaros je oficiálne najmenšie mesto Maďarska. O to prekvapivejšie je, ako úchvatné kúpele sa tu nachádzajú. Európska kúpeľná asociácia (AESB) ohodnotila kúpele Zalakaros piatimi hviezdami, čo ich oficiálne radí k elite medzi termálnymi kúpeľmi v Európe. A niet divu!

Kúpeľný areál ponúka ideálne vyžitie zvlášť pre rodiny s deťmi. A tým naozaj nemyslíme, že je tu bazénik a jedna šmykľavka.

Súčasťou kúpeľov Zalakaros je

 • Detský svet s viac ako 60 rôznymi vodnými atrakciami
 • Šmýkačkový park Adrenalin so 400 m toboganových atrakcií
 • Rodinný tobogánový park (viac ako 400 m tobogánových prvkov, vrátane lahôdok ako sú Kamikaze, Turbo a Ufo)
 • Bazén s vlnobitím
 • Rodinný bazén
 • Fitness bazén
 • Detský bazén
 • Klubovňa a detský dvor
 • Termálny bazén a kúpalisko
 • Športový bazén
 • Detská a rodinná sauna

Zabudnúť, samozrejme, nemôžeme ani na liečebné centrum. Časť bazénov je krytá, návštevníkom je ale k dispozícii aj záhrada s bazénom, udržiavanou skalkou a ležadlami.

Zloženie tunajšej termálnej vody je v Európe unikátne. Obsahuje totiž mnoho rozmanitých minerálnych látok a stopových prvkov v dostatočnom množstve. Vydať sa sem môžete najmä s kožnými problémami, s chorobami kĺbov, svalov, šliach, chrbtice a kostného systému, reumatizmom mäkkých tkanív, s pooperačnými a poúrazovými stavmi, s gynekologickými a urologickými chorobami a mnohými ďalšími.

Celodenný vstup pre dospelú osobu v sezóne (1.7.-13.9.) začína na 3 900 HUF (cca 11 €), mimo sezónu 3 000 HUF (cca 8,50 €).

Viac informácií

Penzion Friskó

Szőlő u. 4. , Zalakaros
Maďarsko

+3693340064

info@friskopanzio.hu

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 3 000 HUF/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpeľov
0,3 km
Zástavka
0,8 km
Aquapark
1,1 km