Na skok do termálnej vody, do mesta plného historických pamiatok aj na medzinárodne známu cyklotrasu budete mať len z Penziónu László. Ubytujte sa v jeho útulných dvojlôžkových izbách a užite si všetko, čo pre vás milý personál pripraví - výborné raňajky i vstup do blízkych termálov Sá-Ra, alebo sa rovno nechajte zlákať výletmi z turistických letákov. Z bohatej ponuky si nebudete vedieť vybrať, kam skôr.

O ubytovaní

Penzión László sa nachádza v príjemnom kúpeľnom mestečku Hegykő. Len pár minút chôdze od penziónu nájdete kúpeľný areál Sá-Ra Termál (1,5 km). Dokonalý odpočinok zažijete tiež v kúpeľoch Balf (10 km), ktoré ponúkajú nádherné panoramatické výhľady na okolité Lőverské vrchy či dokonca až na rakúske Alpy. Za nádhernou prírodou sa vydajte k neďalekému Neziderskému jazeru (5 km), ktoré je na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Blízke mesto Šoproň (15 km) je plné historických pamiatok a ako na dlani ho uvidíte zo známej Požiarnej veže.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe. Každá izba je vybavená televíziou, chladničkou, WiFi pripojením, mikrovlnnou rúrou a vlastnou kúpeľňou.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno sa môžete tešiť na kontinentálne raňajky. Na želanie vám tiež radi pripravia raňajkový balíček, ktorý vám dodá energiu pri výletoch.

Kde budete relaxovať?

Po náročnom dni si oddýchnete v infrasaune.

László Panzió

Akác utca 31. , Fertőhomok
Maďarsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Úschovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2,3 km
Vzdialenosť od kúpeľov
1,4 km
Zástavka
0,2 km
Aquapark
1,4 km

Tipy na výlet

Termálne kúpele Sá-Ra Tip na výlet

Maďarské termálne kúpele Sá-Ra nie sú medzi zahraničnými turistami toľko známe. Nachádzajú sa v malom mestečku Hegykő na západe Maďarska. Ak teda hľadáte odpočinok v kúpeľoch, v ktorých bude minimum ľudí a nebudete sa musieť tlačiť so stovkami ďalších hostí, vyrazte práve sem.

Z celkového množstva 7 bazénov termálnych kúpeľov sú 3 v prevádzke celoročne a zvyšné 4 fungujú iba v sezóne.

  • Vonkajší termálny bazén I (v prevádzke po celý rok)
  • Vonkajší termálny bazén II (v prevádzke v období 1. apríla - 31. októbra)
  • Krytý termálny bazén vnútorný (v prevádzke po celý rok)
  • Wellness vnútorný (v prevádzke po celý rok)
  • Vonkajší detský bazén (v prevádzke v období 1. júna - 31. augusta)
  • Vonkajší bazén na cvičenie (v prevádzke v období 1. júna - 15. septembra)
  • Vonkajší plavecký bazén (v prevádzke v období 1. júna - 15. septembra)

Miestna liečivá termálna voda s teplotou až 55 °C tryská z hĺbky 1 434 m a obsahuje predovšetkým horčík, jód a sodík. Pôsobí priaznivo na problémy pohybového aparátu a ideálna je aj napríklad pri rehabilitáciách zlomenín či natiahnutých väzov.

Kúpele sú otvorené každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. V prípade, že budete chcieť v kúpeľoch stráviť celý deň, vás poteší, že vstupné je tu za veľmi priaznivé ceny - celodenná vstupenka pre dospelého vyjde na 2 000 HUF, teda cca 5,60 €)

Viac informácií
Národný park Fertö-Hanság
Zámok Fertőd
Neziderské jezero