Hotel Alfons ****

Hotel Alfons ****

Legerova 1821/41, Praha
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Alfons Group s.r.o. IČ: 24215104


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 600 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,9 km
Zastávka
0,3 km
Aquapark
20 km

O ubytovaní

Hotel Alfons **** sa nachádza priamo v centre Prahy, a je tak ideálnym východiskovým bodom pre objavovanie krás metropoly. Okrem toho vás tento butikový hotel s komornou atmosférou očarí interiérom s jedinečným dizajnom inšpirovaným svetoznámym českým maliarom Alfonsom Muchom, obdobím secesie a art nouveau.

Václavské námestie, symbol českej štátnosti a najznámejší pražský bulvár, leží len 5 minút chôdze od hotela. Okrem mnohých obchodov a reštaurácií tu nájdete Národné múzeum (700 m), ktorého budova i expozícia prešli v poslednom čase veľkou rekonštrukciou. Pešo či pomocou hromadnej dopravy sa ľahko dostanete aj na Staromestské námestie s orlojom (2 km), na Karlov most (2,5 km), na Vyšehrad (2 km) alebo k Tančícímu domu (1,6 km).

Veľkou výhodou hotela je vynikajúca dostupnosť hromadnej dopravy – stanica metra, električiek aj autobusu I. P. Pavlova je vzdialená iba 300 m. Ľahko sa tak dopravíte aj k vrchu Petřín (3 km) s rovnomennou rozhľadňou na vrchole, na Pražský hrad (4 km) alebo do zoologickej a botanickej záhrady v pražskej štvrti Troja (9 km ).

Centrálna poloha hotela je ideálna aj pre všetkých, ktorí chcú v Prahe vyraziť na nákupy. V bezprostrednej blízkosti nájdete mnoho obchodov a butikov, prípadne sa môžete vybrať do obchodných centier, ako je napríklad Quadrio Shopping Station (1,6 km), OC Anděl (2,6 km) alebo Palladium (2,4 km).

Počas zimného pobytu odporúčame navštíviť vianočné trhy na neďalekom námestí Míru (400 m), prípadne na námestí Jiřího z Poděbrad (2 km), kde vás čaká príjemnejšia a komornejšia atmosféra ako na slávnych trhoch na Václavskom či Staromestskom námestí.

Kde budete spať?

Každá z izieb je unikátna vrátane architektonického riešenia interiéru, ktoré rešpektuje historický ráz budovy. Izbám dominujú ikonické obrazy Alfonsa Muchy stvárnené do moderného umeleckého štýlu od českého autora Romana Řeháka.

Dvojlôžková izba Comfort (20–25 m²) je vybavená pohodlnou manželskou posteľou, alebo dvoma jednolôžkami. Ďalej v nej nájdete smart klimatizáciu, TV, WiFi pripojenie, elektronický trezor, set na prípravu kávy a čaju, kávovar, varnú kanvicu a minibar. Súčasťou je aj stolík s posedením, dostatok úložných priestorov a vlastná kúpeľňa so sprchou a sadou kozmetiky.

Dvojlôžková izba Superior disponuje veľkorysým priestorom 25 – 28 m². Vo vybavení izby nechýba klimatizácia, smart TV, WiFi pripojenie, elektronický trezor, set na prípravu kávy a čaju, kávovar, varná kanvica a minibar. Súčasťou je aj stolík s posedením, dostatok úložných priestorov a vlastná kúpeľňa so sprchou a sadou kozmetiky.

Dvojlôžková izba Superior s prístelkou ponúka navyše možnosť extra prístelky pre tretiu osobu.

Na čom si pochutnáte?

V hoteli dobre vedia, že základom príjemného a úspešného dňa sú kvalitné a výdatné raňajky. Každé ráno pobytu tak na vás bude čakať bohatý raňajkový bufet s variáciami zdravých a chutných pokrmov pripravených z kvalitných surovín.

Vyberať si môžete z pestrej ponuky údenín, syrov, čerstvého ovocia a zeleniny. Denne sa, samozrejme, servíruje aj čerstvé sladké a slané pečivo, vrátane sladkých dezertov. Mliečne výrobky, cereálie, sušené ovocie a oriešky sú k dispozícii v bio kvalite. Na pitie si okrem čerstvej kávy môžete dopriať paletu ovocných džúsov a kvalitných čajov.

Niečo naviac

Pre odpočinok či grilovanie je hosťom k dispozícii záhrada vo dvore budovy.

Tipy na výlet