Dolní Břežany

Dolní Břežany sú malou obcou, ležiacou v tesnej blízkosti Prahy. V posledných rokoch prešli významným rozvojom, za ktorý sa im dostáva obdivu z celej republiky. Vznikli tu nové moderné stavby a mnoho starších budov získalo vďaka rekonštrukcii nový kabát. Pokiaľ sa rozhodnete Dolné Břežany navštíviť, prekvapí vás tu predovšetkým moderná architektúra, ako je športová hala unikátneho tvaru i fasády a vedecké centrum, do ktorého sa schádzajú akademické kapacity z celého sveta.

Najväčším lákadlom je však rovnomenný renesančný zámok z roku 1600, ktorý bol nedávno zrekonštruovaný. Pôsobivá stavba dnes slúži ako hotel. Okrem zámku vás zaujmú také pozostatky keltského oppida Závist na kopci Hradište, ktoré bolo osídlené už v 6. storočí pr.n. l. Ďalšie hradisko z raného stredoveku s názvom Hradišťátko sa rozprestiera na kraji obce pri Břežanskom potoku. V centre mesta si prezriete kópiu súsošia Kavalérie z 18. storočia a tiež niekoľko kaplniek a pomníkov.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Praha

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Prírodná rezervácia Šance
Keltské oppidum Závist
Průhonický zámok a park
Aquapalace Praha
Prírodný park Botič - Milíčov
Svet medúz

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet