Prírodná rezervácia Prokopské údolie

Na prechádzku históriou aj krásnou prírodou sa môžete vydať v Prírodnej rezervácii Prokopské údolie, ktoré sa rozprestiera pri Prahe. Centrálna časť údolia pozostáva z kaňonu vzniknutého eróziami, ktorý miestami dosahuje hĺbku až 70 m. To je ale len jedna z mnohých zaujímavostí, na ktoré tu môžete naraziť. Náučná trasa (ktorá začína v mestskej časti Praha-Butovice) vás prevedie okolo strmých vápencových skál, opustených lomov a ukáže vám aj jaskyne, ktoré až do ich odhalenia spôsobeného vrtmi ukrývali pozostatky prehistorických zvierat i ľudí. Medzi najnavštevovanejšie miesta údolia patrí skalné jazierko rozliehajúce sa pod strmou vápencovou skalou. Príde vám zo fotiek povedomé? Niet sa čomu diviť - pri jazierku sa natáčala slávna scéna z filmu Pelíšky zvaná „muž s koženou brašnou“. Z pozornosť tu stojí tiež miesto známe ako Mušlovna, vápencový lom, ktorý v sebe ukrýva množstvo skamenelín. Ich skúpaniu zasvätil celý svoj život inžinier francúzskeho pôvodu Joachim Barrand, ktorého meno nesie na jeho počesť pražská časť Barrandov. Dnes sa v lome dajú stále objaviť zaujímavé skameneliny, ich odlamovanie je ale prísne zakázané. No ak nejakú skamenelinu voľne ležiacu po ceste nájdete, môžete si ju nechať.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Praha

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Petřín a Petřínska rozhľadňa
Vyšehrad
Karlov most a Pražský hrad
Národné divadlo
Tancujúci dom
Kladsko

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet