Praha: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Karlov most a Pražský hrad Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Užite si jedno z najkrajších miest sveta plnými dúškami. Stačí prejsť nezameniteľný **Karlov most** (pôvodne Kamenný most), ktorý je druhým najstarším mostom v Česku, a pred vami sa rozprestrie **Malá Strana, Hradčany, Pražský hrad s Katedrálou sv. Víta** a najkrajším výhľadom na stovežatú Prahu. Kým romantiku si užijete na **Petříne**, Staré mesto vás očarí množstvom pamiatok a svojou nezameniteľnou atmosférou s kaviarňami a výbornými reštauráciami. Vyskúšať môžete napríklad prechádzku kočom alebo **plavbu po rieke Vltave**.
Viac informácií

Staromestské námestie a orloj Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Pri návšteve Prahy si nenechajte ujsť návštevu turistického srdca mesta - **Staromestského námestia**. Spletité uličky Starého mesta vás zavedú na miesto starej radnice s vežou a **unikátnym stredovekým orlojom**, ktorý je jedným zo symbolov Prahy. Ďalej tu nájdete **Pomník Majstra Jána Husa, Týnsky chrám a jedinečný rokokový Palác Kynských**. V blízkom okolí potom stojí za návštevu **Židovské mesto, Klementinum, Rudolfinum, Múzeum Čokolády či erotiky** a mnoho ďalších zaujímavostí.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 15 tipov

Praha: Tipy na výlet

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Veľkonočné trhy u nás a vo svete alebo privítanie príchodu jari

Veľkonočné trhy u nás a vo svete alebo privítanie príchodu jari

  • TO NAJLEPŠIE, TIPY TÍMU TRAVELKING
  • 14. 3. 2019

Veľká noc je významným kresťanským sviatkom, ale tiež obdobím ľudových tradícií, ktoré súvisia s vítaním jari. Ak si chcete užiť veľkonočnú atmosféru, vydajte sa na niektorý z veľkonočných trhov či jarmokov.

10+1 TIP na romantické valentínske pobyty, ktorými svojej milej vyrazíte dych!

10+1 TIP na romantické valentínske pobyty, ktorými svojej milej vyrazíte dych!

  • TO NAJLEPŠIE, TIPY TÍMU TRAVELKING
  • 30. 1. 2019

Lámete si hlavu, čo tento rok darovať svojej partnerke na Valentína? Najlepším valentínskym darčekom pre ženu je zážitok. Tým skôr pokiaľ ide o pobyt plný hýčkania, dobrého jedla a romantickej atmosféry. A my pre vás máme výber tých najlepších hotelov!

10 najkrajších miest Európy podľa TripAdvisoru

10 najkrajších miest Európy podľa TripAdvisoru

  • TO NAJLEPŠIE
  • 11. 5. 2018

Neviete, kam sa vydať na dovolenku? Máme pre vás desať najlepších destinácií, ktoré oceňujú sami cestovatelia. Nechajte si poradiť od portálu TripAdvisor, experta na cestovanie. Najkrajšie mestá Európy čakajú na vašu návštevu. Zbaľte si kufor, vyrážame!

Travel Hacking: Ako ušetriť na vstupoch v Prahe, Bratislave a Drážďanoch

Travel Hacking: Ako ušetriť na vstupoch v Prahe, Bratislave a Drážďanoch

  • TRAVEL HACKING
  • 21. 2. 2018

Chcete si prezrieť české a slovenské hlavné mesto, ale bojíte sa vysokých cien? Na hlavné pamiatky a atrakcie sa môžete dostať so zľavou, ďalšie miesta ponúkajú vstupy zdarma. Využite happy mondays, pamiatkovú nedeľu alebo zľavové karty.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK