Chateau Šanov *****

Chateau Šanov *****

Šanov 250, Šanov
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 250 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Prednášková sála
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,5 km
Zastávka
0,5 km

O ubytovaní

Luxusný zámocký rezort Chateau Šanov ***** sa nachádza v stredných Čechách, v okrese Rakovník. Areál hotela určite neprehliadnete, vašu pozornosť určite upúta budova zámku s veľkým nádvorím. Vďaka skvelému wellness centru, vynikajúcej gastronómii a krásnym izbám sa vám možno ani nebude chcieť z hotela odísť, je to jednoducho ideálne miesto na romantickú dovolenku. V okolí však nájdete aj množstvo zaujímavých výletných cieľov. Môžete sa napríklad vydať na 18,4 m vysokú rozhľadňu Senecka hora (12 km) alebo na 48 m vysoký Tobiášov vrch (14,6 km).

Z okolitých miest stojí za návštevu neďaleký Rakovník (7,9 km), kde si môžete pozrieť krásnu botanickú záhradu a prejsť sa Pamätnou alejou pri Rakovnickom potoku s 540 stromami. Medzi obľúbené miestne pamiatky patrí Vysoká brána, pôvodne súčasť mestského opevnenia, Sokolovňa postavená v roku 1914 podľa plánov architekta Otakara Novotného, Kostol svätého Bartolomeja alebo Veľká zvonica z 15. storočia. V lete sa môžete okúpať na Tyršovom kúpalisku, ľudovo nazývanom „na Tyršáku“.

Milovníkov histórie poteší aj výlet na starobylý hrad Krakovec (10,7 km), ktorý v súčasnosti využívajú na zimovanie 4 druhy netopierov, alebo na hrad Křivoklát (22,2 km). Bol postavený v 13. storočí a ponúka 4 prehliadkové trasy. Milovníkov piva poteší dobrá dostupnosť do Krušovíc (16,9 km), kde na nich čaká jeden z najstarších pivovarov v Českej republike spojený s barokovým zámkom a Pivovarské múzeum. Príjemnou prechádzkou sa z Krušovíc dostanete na Horu Amálie s altánkom z 19. storočia, zdatnejší jedinci sa môžu vybrať na Louštínsku náučnú trasu s 12 zastávkami.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z 50 luxusných izieb zariadených v zámockom štýle. Historická architektúra sa tu snúbi s vysokým komfortom súčasnosti, každá izba má klimatizáciu, podlahové kúrenie, WiFi pripojenie a vlastnú kúpeľňu s luxusnou kozmetikou L'Occitane a ultramoderným WC s bidetom Geberit AquaClean.

Izba Romantic má rozlohu približne 29 m² a je vybavená pohodlnou manželskou posteľou, stolíkom s posedením, TV, minibarom a trezorom. V kúpeľni je sprchovací kút, sušič vlasov, župany a papuče.

Izba Deluxe má rozlohu 40 m² a je vybavená spálňou s manželskou posteľou a čalúnenou pohovkou a kúpeľňou s priestrannou vaňou a sprchovacím kútom. K vybaveniu patrí aj TV, automat na espresso, minibar, trezor, sušič vlasov, župany a papuče.

Zámocký apartmán s rozlohou 55-70 m² zahŕňa samostatný priestor na spanie s manželskou posteľou a obývací priestor s mramorovým krbom a kreslami na sedenie. V kúpeľni je opäť voľne stojaca vaňa, sprchovací kút, sušič vlasov, župany a papuče.

Na čom si pochutnáte?

Hotelová reštaurácia sa špecializuje na českú kuchyňu doplnenú najmodernejšími postupmi. Každé jedlo je potešením pre oko aj chuťové bunky. Ráno môžete začať bohatými bufetovými raňajkami, vybrať si z obedového menu a ak máte radi vysokú gastronómiu, určite vás poteší, že každý večer sa podáva 3-chodové alebo 5-chodové gurmánske menu. Po predchádzajúcej dohode je možné zostaviť individuálne menu pre hostí s bezlepkovou alebo bezlaktózovou diétou.

Kde budete relaxovať?

Perlou rezortu je wellness centrum s rozlohou 1 800 m², v ktorom nájdete krytý zábavný bazén s 28 °C vodou obklopený pohodlnými ležadlami a saunový svet s fínskou, bylinkovou a soľnou saunou, Kneippovým chodníkom, zážitkovou sprchou a relaxačnou miestnosťou. Svoj wellness zážitok môžete umocniť relaxačným rituálom, masážou alebo ďalšími procedúrami z pestrej ponuky. K dispozícii je aj moderné fitness centrum s posilňovacími strojmi, kardio strojmi, činkami a ďalším vybavením.

Niečo naviac

Relaxovať môžete na priestrannom dvore s rozlohou 900 m² s vyhrievanou terasou (300 m²) a vonkajším barom. Pre aktívnych hostí je k dispozícii aj úschovňa bicyklov.