Mesto Žatec

Vôňa piva, chmeľu a história -⁠ tak by sa dalo zhrnúť mesto Žatec v niekoľkých slovách. Táto oblasť v Ústeckom kraji, ktorou je Žatec centrom, je totiž pivom a chmeľom doslova preslávená -⁠ v Českej republike nenájdete podobné historicky aj pivovarnícky bohaté miesto. A tiež je to tu všade patrične poznať! Vydajte sa po stopách histórie do Chmelařského múzea, Chrámu chmeľu a piva s chmeľovými majákom a chmeľovým orlojom alebo Historickej chmeliarskej budovy, ktorá bola dokonca navrhnutá na Zoznam UNESCO. Okrem pamiatok spojených s pivom a chmeľom tu nájdete i mnoho ďalších krás, ako napríklad Systém mestského opevnenia s husitskou baštou a dvoma zachovanými mestskými bránami (Kňazská brána a Libočanská bránka) alebo Kláštornú záhradu s bylinkovými záhonmi a expozíciou domácich zvierat. A ak vás prechádzky po pamiatkach predsa len omrzia, skočte si do niektorej z miestnych krčmičiek či pivovarov na nejakú naozaj čerstvú, orosenú pivnú špecialitu.

Za zmienku stojí tiež udržiavaná cyklotrasa pozdĺž rieky Ohře, ktorá vás dovedie až do Nemecka.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Stredné Čechy

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet