Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Mesto Louny

História kráľovského mesta Louny siaha už do 13. storočia, kedy sa datuje jeho založenie na strategickej ceste z Prahy do Norimberga či Lipska. Vďaka bohatej minulosti môžete v meste objavovať nespočet významných pamiatok. Medzi tie najnavštevovanejšie časti patrí historické centrum z dvoch tretín uzavreté hradbami. Prehliadnite si tiež pozdne gotický kostol sv. Mikuláša z 15. storočia či jedinú zachovalú mestskú bránu - Žateckú bránu z roku 1500 spolu s dvomi delovými baštami a vonkajším opevnením. Po návšteve významných gotických pamiatok, bývalej židovskej synagógy či múzea v stredovekom dome Sokolů z Mor sa usaďte v jednej z reštaurácii a vychutnajte si miestnu vychýrenú gastronómiu.

V meste sa nachádza najhlbšia minerálny prameň v Česku - prameň Luna, ktorý je vďaka svojej stálej teplote celoročne dostupný. Navštíviť môžete tiež najstaršie kamenné bábkové divadlo v Českej republike.

Kam sa vydať na výlet do okolia?

 • Archeologický skanzen Březno
 • Kounovské kamenné radu

Zobraziť mapu

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK