Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Františkánsky kláštor v Kadani

Františkánsky kláštor Štrnástich svätých pomocníkov je výnimočný predovšetkým unikátnymi nástennými maľbami a vzácnou diamantovou klenbou. Pamiatka vznikla na konci 15. storočia na mieste pôvodnej pútnickej kaplnky za výrazného prispenia rodu Vitzthumovcov a Hasištejnovcov z Lobkowicz.

Interiéry kláštora si môžete prezrieť na troch prehliadkových okruhoch. Prvý okruh s názvom "Mineralogické zaujímavosti, skameneliny a archeológia" vás zavedie do gotických a barokových pivníc s expozíciami o mineralógii, skamenelinách a histórii baníctva v regióne. Druhý okruh nazvaný "Život v kláštore" vedie prízemím budovy a venuje sa histórii kláštora a poriadku Františkánov, ktorí tu žili po niekoľko storočí. Jednotlivé mníšske cely si môžete prezrieť na treťom prehliadkovom okruhu s menom "Pohľady do minulosti Kadane".

Vedľa samotného kláštora môžete navštíviť aj františkánske záhrady, kde narazíte okrem viníc aj na niekoľko domácich zvierat. Uvidieť tu môžete napríklad kozy, poníky aj prasa kučeravé. Celý areál nabáda na posedenie a relaxáciu. Pre svetovú jedinečnosť kadaňského františkánskeho kláštora bola podaná žiadosť o jeho zapísanie do Zoznamu pamiatok UNESCO.

Otváracia doba:

  • 1.4. - 30.6. a 1.9. - 31.12. denne (okrem pondelka a soboty) od 14.30 do 16.00 hodín
  • 1.4. - 30.6. a 1.9. - 31.12. soboty od 11:00 do 16:00 hodín
  • 1.7. - 31.8. denne (okrem pondelka) od 11.00 do 16.00 hodín

Vstupné:

  • 70 Kč/dospelí a 30 Kč/deti, študenti a seniori

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Krušné hory

Tipy na výlet v okolí