Klínovec

Klínovec je s nadmorskou výškou 1 244 m najvyšším vrcholom Krušných hôr. Jeho plochý a výrazný vrchol, na ktorom stojí hotel s rozhľadňou a televíznou vežou, je z diaľky dobre viditeľný.

24 m vysoká osemboká kamenná rozhľadňa stojí na Klínovci už od roku 1884. Neskôr k nej pribudol tiež hotelový komplex budov. Za prehliadku rozhodne stojí hotelová sála s unikátnym kazetovým stropom. Nájdete na ňom znaky všetkých obcí a miest pod Klínovcom.

Na najvyšší vrchol Krušných hôr vedie z Jáchymova sedačková lanovka, ktorá premáva denne okrem pondelka. Dĺžka lanovky je 1 685 metrov, doba jazdy cca 15 minút. Lanovka prepravuje v rámci projektu Cyklistika bez námahy tiež bicykle.

Na Klínovci vedie päť značených okruhov s dĺžkou 10 až 20 km. Trasy vedú do mesta Boží Dar a obcí Hřensko a Suchá. Na týchto trasách sa môžete pokochať nádhernými výhľadmi do ďalekého okolia. Všetky okruhy majú štart a cieľ na vrchole Klínovce.

V zime je Klínovec obľúbeným lyžiarskym strediskom s dvoma skiareálmi - Klínovec juh a Klínovec sever. Celkom vedie na svahoch Klínovca 7,4 km zjazdoviek. Milovníci bežkovania určite ocenia tiež 35 km upravovaných bežeckých trás. V areáli je požičovňa lyží a snowboardov, lyžiarska škola, miniareál pre deti a snowpark pre snowboardistov.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Krušné hory, Západné Čechy,

Tipy na výlet v okolí

Skiareál Klínovec
Rozhľadňa Klínovec
Krušné hory
Trail Park Klínovec
Lanovka na Klínovec
Ski areál Boží Dar - Neklid

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet