Tisovský vrch

Tisovský vrch (prezývaný tiež Pajndl) je jedným z krušnohorských kopcov s výškou 977 m n. m. Vrchol sa nachádza asi 3 kilometre severne od mestečka Nejdek. Na Tisovský vrchu stojí 25 m vysoká rozhľadňa, ktorá je umiestnená na skalisku mierne pod vrcholom vo výške 955 m n. m.

Výhľad z Tisovského vrchu je bezpochyby jedným z najkrajších v Krušnohorí. Smerom z východu horizontu dominujú vrcholky Klínovca, Fichtelberg a Doupovských hôr. Na juhozápade je možné uvidieť výšiny Slavkovského lesa, priemyselnej oblasti sokolovskej uhoľnej panvy a veže pútnického kostola v Chlume sv. Márie. Za priaznivého počasia je z tisovského vrchu možné dohliadnuť aj vzdialené vrcholky Šumavy.

Odporúčanou trasou na Tisovský vrch je cesta z Nejdku cez obec Tisovú, z Tisovej potom po modrej a žltej značke do Nových Hamrov. Odtiaľ potom po žlto značenej turistickej ceste. Na vrchol sa dostanete tiež od železničnej zastávky Tisová alebo Nové Hamry.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Krušné hory, Západné Čechy,

Tipy na výlet v okolí

Rozhľadňa Pajndl
Ski areál Nad Kostelem
Nejdecká veža
Dračí skála
Múzeum Horní Blatná
Vlčí jámy

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet