Krušné hory: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Božidarské rašelinisko Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Navštívte **najväčšie rašelinisko v Krušných Horách**. 3,2 kilometrov dlhý **náučný chodník**, ktorý začína pri infocentre Boží Dar, vás po povalových chodníkoch prevedie okolo svojej dominanty - **hory Špičák** (1 115 m n. m.). Zoznámite sa tak s miestnym rastlinným aj zvieracím spoločenstvom a užijete si čerstvý horský vzduch. Náučný chodník je prístupný aj pre vozičkárov a kočíky.
Viac informácií

Krušné hory Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Pohorie Krušné hory tvorí prirodzenú hranicu medzi severozápadnými Čechami a nemeckým Saskom a tiahne sa do dĺžky až 130 km. Nemecký názov Erzgebirge by sme mohli preložiť ako Rudohorie, čo značí, že sa tu vyskytujú náleziská rudy. Ťažobný priemysel je preto v Krušných horách dosť rozšírený. Tunajšia príroda nie je kvôli tomu ideálna pre rôznorodé zvieratá, stále však stojí za videnie. Vystúpte na **Klínovec (1 244 m), Božídarský Špičák či Plešivec** a budete sa cítiť ako páni sveta. **Čo by ste nemali vynechať pri návšteve Krušných hôr?** - Božídarské rašeliniská - Rozhľadňa Klínovec - prírodný park Přebuz   Cez **celé Krušné hory** sa môžete vydať po 242 km dlhej **Krušnohorskej magistrále**. S deťmi sa vyberte na **Ježiškovu cestu**. Náučných, turistických a cyklo chodníkov je tu nespočetné množstvo.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 20 tipov

Krušné hory: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK