Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Krušné hory: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Krušné hory sú jednou z najromantickejších oblastí Česka. Na výlety pešo aj na bicykli tu láka mnoho turistických trás vedúcich voňavými lesmi. Vedie tadiaľ tiež 242 km dlhá Krušnohorská magistrála, spájajúca Cheb až s ďalekým Snežníkom. Medzi obľúbené ciele turistov patria Božídarské rašeliniská, prírodný park Přebuz a Novodomské rašeliniská. Najlepšie nádhernú krušnohorskú prírodu uvidíte z mnohých rozhľadní, napríklad na Blatenskom vrchu, z Komáří vížky, Plešivca či Pajndlu. Nachádza sa tu mnoho lyžiarskych areálov, medzi tie najznámejšie patria Klínovec, Boží Dar alebo Cínovec. Krušné hory sú rajom aj pre milovníkov bežeckého lyžovania.

Skiareál Klínovec Najobľúbenejší výlet v lokalite

Užite si najväčšie lyžiarske stredisko v Krušných horách. V areáli sa môžete tešiť na celkom 6 lyžiarskych vlekov, vrátane moderného snowparku s U rampou aj detské zjazdovky. Iste oceníte aj novú jáchymovskú zjazdovku na južnej strane Klínovca, ktorá má dĺžku 3 kilometre a šírku až neuveriteľných 500 metrov. V okolí nájdete aj viac ako 30 kilometrov upravovaných bežkárskych tratí.

Viac informácií

Lyžovanie v Krušných horách Najobľúbenejší výlet v lokalite

Jedno z najnavštevovanejších českých pohorí je umiestnené na česko-nemeckej hranici, na severozápade Čiech a juhu nemeckého Saska. Sú ním Krušné hory a milovníci lyžovania, snowboardu, bežiek a ďalších zimných radovánok z Česka i Nemecka tu jazdia veľmi radi. Ako by aj nie, keď je tu na návštevu toľko skvelých lyžiarskych stredísk!

Kam sa v Krušných horách vydať za lyžovaním?

  • Ski areál Plešivec je synonymom pre moderné vybavenie a skvelé lyžiarske podmienky - očakávajte tu celkom až 10 km zjazdoviek!
  • Ski areál Potůčky ponúkne jednu 550 m dlhú zjazdovku, detský vlek, večerné lyžovanie, požičovňu vybavenia a snowpark s umelými prekážkami. Veľa muziky za málo peňazí.
  • O Skiareále Klínovec zase môžeme povedať, že ide o najväčšie lyžiarske stredisko v Krušných horách. Ponúka 6 lyžiarskych vlekov, moderný snowpark s U rampou aj detskú zjazdovku. Najväčšou pýchou je však trojkilometrová zjazdovka a 30 kilometrov upravovaných bežeckých tratí.
  • Ski Hamry, jedno z menších krušnohorských lyžiarskych stredísk, ponúkne 3 vleky, z čoho jeden je určený deťom. Pohodová rodinná lyžovačka je tu teda zaručená!
  • V Ski areáli Boží Dar - Neklid na vás vo výške 1 135 metrov čaká 5 zjazdoviek rôznych náročností, skvele vybavený snowpark a dychberúci výhľad na okolité hory.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 66 tipov

Krušné hory: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty