Zámok Klášterec nad Ohří

Zámok Klášterec sa nachádza na ostrohu rieky Ohře pri úpätí Krušných hôr. Patrí k najvýznamnejším historickým šľachtickým sídlam severozápadných Čiech. Zámok je zasadený doprostred nádherného anglického parku, v ktorom je 150 druhov stromov z celého sveta. V zámockom areáli je tiež Sala terrena s glorietom so sochami od Jana Brokoffa. V severnej časti parku je ďalej súbor kaplniek Sedem bolestí Panny Márie zo 17. storočia.

Priamo v zámockej budove sídli Múzeum českého porcelánu, v ktorom je inštalovaná expozícia českého, orientálneho, japonského a čínskeho porcelánu zo zbierok Umelecko-priemyselného múzea v Prahe.

Pre malých návštevníkov je pripravená výstava rozprávkových postavičiek a strašidielok s názvom Rozprávková krajina. Najnovšie je súčasťou tohto okruhu aj výstup na zámockú vyhliadkovú vežu.

Otváracia doba:

  • 1.4. - 30.9. denne od 9:00 do 17:00 hodín

Vstupné:

  • 160 Kč/dospelí a 100 Kč/deti, študenti a seniori

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Krušné hory, Západné Čechy,

Tipy na výlet v okolí

Múzeum porcelánu v Klášterci nad Ohří
Aquapark Klášterec nad Ohří
Mesto Klášterec nad Ohří
Zrúcanina hradu Šumburk
Zrúcanina hradu Egerberk
Zrúcanina hradu Perštejn

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet