Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Kolonády v Karlových Varoch

Žiadny návštevník Karlových Varov by si nemal dať ujsť kúpeľnú zónu tvorenú 5 kolonádami vedúcimi malebným centrom mesta pozdĺž rieky Teplá. Na kolonádach je možnosť ochutnať dokopy 15 minerálnych prameňov, a tak si so sebou nezabudnite vziať hrnček, prípadne si môžete v Karlových Varoch na mnohých miestach kúpiť prekrásny kúpeľný pohárik, ktorý je na tento účel ideálny. Trasa vedúca cez všetky kolonády meria menej než kilometer a dá sa ju tak ľahko prejsť aj s deťmi alebo kočíkom. Ktoré kolonády cestou stretnete?

  • Sadová kolonáda je krásne zdobená liatinová kolonáda umiestnená v nádhernom prostredí parku Dvořákovy sady. Na Sadovej kolonáde môžete z hadej tlamy ochutnať Hadí prameň (28,7 °C), ktorý je považovaný za najchutnejší, pretože je menej mineralizovaný a chladnejší. Tento prameň je vhodný na začiatok očistnej kúry.

  • Mlýnska kolonáda je najvyhľadávanejšou karlovarskou kolonádou. Na tejto pseudorenesančnej kamennej kolonáde od popredného českého architekta Josefa Zítka sa môžete napiť hneď z 5 prameňov vrátane toho Mlynského, ktorý sa plní do fliaš a vyváža do zahraničia. Novo otvorená terasa kolonády ponúka prekrásny výhľad na historické centrum mesta. Vedľa kolonády je umiestnený krásny drevený altánok prameňu Svoboda.

  • Zámecká kolonáda je rozdelená na voľne prístupnú kolonádu Horného prameňa (aktuálne uzatvorený), kruhový altánok s výhľadom na centrum Karlových Varov, a na kolonádu Dolného prameňa, ktorá je sprístupnená iba klientom Zámockých kúpeľov.

  • Tržní kolonáda býva označovaná za najviac romantickú. Ide o bohato vyrezávanú drevenú kolonádu v švajčiarskom štýle s reliéfom o založení kúpeľného mesta. Na kolonáde nájdete tri pramene, pričom najznámejší z nich je prameň Karola IV. (64 °C), využívaný už v stredoveku pod názvom „Žrout“. Podľa povesti si práve pri tomto prameni liečil svoje choré končatiny cisár Karol IV.

  • Vřídelní kolonáda je nepochybne symbolom Karlových Varov. Práve v presklenej železobetónovej kolonáde vo funkcionalistickom štýle vytryskuje do výšky 12 metrov gejzír minerálneho prameňa Vřídlo s teplotou 72 °C. Svetoznámy prameň je v kolonáde možné ochutnať schladený na rôzne teploty, a to od 50 do 30 °C. Termálne vody Vřídla sa využívajú aj na zásobovanie kúpeľných zariadení a na výrobu karlovarskej žriedlovej soli. Zaujímavým spestrením výletu môže byť exkurzia do podzemia Vřídelnej kolonády.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Karlove Vary, Západné Čechy,

Tipy na výlet v okolí

Zámocká kolonáda
Mlynská kolonáda
Sadová kolonáda
Chrám sv. apoštolov Petra a Pavla
Zámocké kúpele
Park Antonína Dvořáka