Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

 • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
 • Obľúbené ponuky na jednom mieste
 • Upozornenie na zmeny v ponukách

Karlove Vary: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Karlove Vary so svojou viac než 650 rokov dlhou tradíciou patria medzi najznámejšie kúpele v Európe. V malebnom historickom srdci mesta sa nachádza Vřídelní kolonáda s prameňom Vřídlo tryskajúcim do výšky 12 m. Celkom je tu registrovaných 81 minerálnych prameňov, z ktorých je verejnosti voľne prístupných 15. Krásy mesta si môžete užívať z množstva kolonád, napríklad drevenej Tržnej kolonády vo švajčiarskom štýle. V meste i jeho okolí sa nachádzajú rozhľadne, nádherné panorámy sa pred vami objavia na vyhliadke Jelení skok alebo Diana. Obľúbenými turistickými cieľmi v meste sú napríklad legendárny Grandhotel Pupp zo 16. storočia či múzeum Jana Bechera, v ktorom sa dozviete zaujímavosti o jednom z najznámejších českých alkoholických nápojov.

Vřídlo a Vřídelní kolonáda Najobľúbenejší výlet v lokalite

Vřídlo, najteplejší a najvýdatnejší prameň, je jedným zo symbolov Karlových Varov. Až 72 °C horúci gejzír minerálnej vody nájdete v srdci Vřídelní kúpeľnej kolonády. Vřídlo tryská až do výšky 12 metrov a za minútu vydá až 2 000 litrov vody. Jeho podzemná časť je hlavným zdrojom termálnej vody pre všetky kúpeľné zariadenia. Časť unikátneho podzemia môžete navštíviť vďaka exkurznej trase Podzemné Vřídla. Táto voda sa využíva na liečebné a pitné kúry.

Viac informácií

Karlove Vary Najobľúbenejší výlet v lokalite

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet ale kúpele zažívajú až od 18. a 19. storočia, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitné kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva a pri poruchách látkovej výmeny.

Najkrajšie kolonády Karlových Varov:

 • Tržná kolonáda
 • Mlynská kolonáda
 • Sadová kolonáda
 • Vřídelná kolonáda
 • Všetky kolonády ukrývajú pramene, ktoré môžete ochutnať. Kúpte si v jednom z miestnych stánkov kúpeľný pohárik a vydajte sa na prieskum. K odpočinku je k dispozícii veľké množstvo lavičiek. Posaďte sa a vychutnávajte nezabudnuteľnú atmosféru.

Pri návšteve mesta by ste nemali vynechať niekoľko pamiatok a atrakcií. Patrí k nim pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla, rozhľadňa Diana, pri ktorej sa nachádza Motýlí dom a výletné reštaurácie, sklárne Moser a Návštevnícke centrum Becherovka. K prechádzkam kúpeľným lesom pozýva niekoľko vyhliadok. Najznámejšia je vyhliadka Jelení skok, jeden zo symbolov mesta. K Varom neodmysliteľne patria aj tradičné kúpeľné oplátky. Pri prechádzkach mestom si ich môžete vychutnávať jednotlivo v podobe horúcej oblátky. Celé balenia sú potom v ponuke aj v darčekovom prevedení a v mnohých príchutiach.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 27 tipov

Karlove Vary: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Osobne overené: Recenzia pobytu s wellness a kúpeľnými procedúrami v Hoteli Růže ****

Osobne overené: Recenzia pobytu s wellness a kúpeľnými procedúrami v Hoteli Růže ****

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 18. 1. 2024

Vydajte sa spolu s Nikodemom, členom nášho Travelking tímu, do Karlových Varov. Konkrétne do Hotela Růže ****. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Osobne overené: Recenzia pobytu s neobmedzeným wellness v Hoteli Kolonáda ****

Osobne overené: Recenzia pobytu s neobmedzeným wellness v Hoteli Kolonáda ****

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 17. 1. 2024

Vydajte sa spolu s Nikodemom, členom nášho Travelking tímu, do Karlových Varov. Konkrétne do Hotela Kolonáda ****. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Osobne overené: Recenzia pobytu s procedúrami v Hoteli Dvořák Spa & Wellness **** v Karlových Varoch

Osobne overené: Recenzia pobytu s procedúrami v Hoteli Dvořák Spa & Wellness **** v Karlových Varoch

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 21. 11. 2022

Vydajte sa spolu s Nikol, členkou nášho Travelking tímu, do Karových Varov. Konkrétne do Hotela Dvořák Spa & Wellness ****. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness, procedúry a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Osobne overené: Recenzia pobytu s wellness v Karlových Varoch v Park Spa Hoteli Sirius ****

Osobne overené: Recenzia pobytu s wellness v Karlových Varoch v Park Spa Hoteli Sirius ****

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 25. 7. 2022

Vydajte sa spolu s Fanni, členkou nášho Travelking tímu, do Karlových Varov. Konkrétne do Park Spa Hotela Sirius ****. Aká bola cesta, ubytovanie, strava a wellness? A aké skvelé výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Osobne overené: Recenzia wellness pobytu v Karlových Varoch v Park Spa Hoteli Sirius ****

Osobne overené: Recenzia wellness pobytu v Karlových Varoch v Park Spa Hoteli Sirius ****

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 18. 7. 2022

Vydajte sa spolu s Jozefom, členom nášho Travelking tímu, do Karlových Varov. Konkrétne do Park Spa Hotela Sirius ****. Aká bola cesta, ubytovanie, strava a wellness? A aké skvelé výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.