Penzión Šumaváček vás očarí svojou domáckou atmosférou a skvelým umiestnením uprostred šumavskej prírody, len kúsok za českými hranicami. Vydajte sa na dovolenku a užite si bohaté raňajky formou bufetu, české pivo na slnečnej terase a dni plné zábavných aktivít, ako napríklad jazda lesnou železnicou alebo skvelé výlety po Bavorskom lese.

O ubytovaní

Penzión Šumaváček nájdete v pokojnej bavorskej prírode na kraji obce Bayerisch Eisenstein (Bavorská Železná Ruda), len kúsok od česko-nemeckých hraníc (1,5 km). Blízkosť pri hraniciach má jednu pomerne zásadnú výhodu – česky hovoriaci personál, vďaka čomu sa tu bez problémov dohovoríte aj bez nemčiny.

Táto lokalita je skvelým východiskovým bodom, odkiaľ vyraziť za spoznávaním rôznych krás Šumavy, či už pešo, na bicykli alebo napríklad lesnou železnicou. Tá prepája Železnú Rudu s obcami Zwiesel, Spiegelau, Rosenau, Großarmschlag a Grafenau. Pešo sa môžete vydať do prírodnej rezervácie Hans-Watzlik-Hain (4,8 km), pomenovanej po známom básnikovi, alebo do prírodnej rezervácie Johannesruh (3 km) s krásnym lesom a pôsobivými skalami. Prejdite sa aj po ceste Kneippweg (11 km) pozdĺž kanála určeného na plavenie dreva, v ktorom trénoval svoje liečebné metódy spojené s otužovaním farár Kneipp.

V mestečku Bayerisch Eisenstein môžete navštíviť Železničné múzeum (1,4 km) na mieste bývalého lokomotívového depa alebo kostol sv. Jana z Nepomuka (1 km) s 45 metrov vysokou vežou. Za kultúrou sa vydajte aj do okolitých obcí, očarujúce je napríklad kúpeľné mesto Bodenmais (20 km) so sklárňou Joska, no skvelo sa zabavíte aj v aquaparku v meste Zwiesel (14,6 km). V zime sa zase môžete tešiť na stovky kilometrov udržiavaných bežeckých trás a skvelú lyžovačku. Len 10 km od penziónu budete mať lyžiarske stredisko Großen Arber s 9 zjazdovkami, zájsť môžete ale aj na českú stranu, napríklad do Skiareálu Belveder (5,8 km) so 7 zjazdovými traťami.

Kde budete spať?

Po príchode vás privíta pohodlná izba vybavená dreveným nábytkom, príjemnou horskou atmosférou a krásnym výhľadom na okolitú prírodu. V niektorých izbách nájdete aj balkón, z ktorého si patrične užijete okolité panorámy. Súčasťou každej izby je samostatná kúpeľňa so sprchovým kútom a toaletou. Počas celej doby pobytu budete mať k dispozícii aj WiFi pripojenie.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno budú pre vás v útulnej reštaurácii pripravené raňajky formou samoobslužného bufetu, kde si môžete podľa ľubovôle naložiť čerstvé pečivo, syry, údeniny, domáce buchty a iné dobroty. V penzióne si tiež vychutnáte české pivá Bernard a Dudák, so zaroseným pohárom si môžete posedieť aj na slnečnej terase.

Kde budete relaxovať?

S horskou atmosférou skvelo ladí poctivá drevená sauna, kde sa môžete po dni plnom výletov dokonale zohriať a uvoľniť. Jedna taká vás čaká priamo v penzióne.

Niečo naviac

Nudiť sa tu rozhodne nebudete, a to ani v prípade nepriaznivého počasia. V penzióne nájdete kolkársku dráhu a stolný futbal. Zapožičať si môžete tiež športové vybavenie, spoločenské hry, ale aj niečo zaujímavé na čítanie.

Penzion Šumaváček

Penzion Šumaváček

Sonnenhof 1 , Bayerisch Eisenstein
Nemecko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 17:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik len po predchádzajúcej dohode
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Sauna
Reštaurácia
Požičovňa bicyklov
Česky hovoriaci personál

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1 km
Zastávka
0,7 km
Zjazdovka
5 km

Tipy na výlet

Bavorský les

Bavorský lesTip na výlet

Pohorie, ktoré tvorí jeden celok so Šumavou a rozprestiera sa pozdĺž českých hraníc, sa na nemeckej strane nazýva Bavorský les. Pre návštevníkov ponúka jedinečnú lesnú prírodu, horské jazerá a romantické údolia. Je tu veľa možností pre pozorovanie zveri. Ak zdoláte niektorý z vrcholkov ako je Veľký Javor, Lužná, Roklan alebo Ostrý, naskytne sa vám krásny výhľad do okolitej krajiny. V dobe ľadovej boli tieto vrcholky pokryté ľadovcom. Dnes tu ako pamiatku môžeme navštíviť ľadovcové jazerá - napríklad Roklanské jazero.

Časť Bavorského lesa bola vyhlásená za Národný park Bavorský les. Ide o najstarší národný park Nemecka. Turistom je k dispozícii viac ako 300 km značených turistických ciest a 200 km cyklistických trás.

Aké miesta nevynechať pri návšteve Bavorského lesa?

  • Chodník korunami stromov Neuschönau
  • Prírodný Kneippov kúpeľ v Spiegelau
  • Zvieracie výbehy pri Informačnom centre NP Bavorský les - Lužná
  • Za návštevu tiež stojí Dom divočiny pri Ludwigsthale, Jelenia obora v Scheuereck alebo Westernové mesto Pullman City.

Priaznivci zimných športov ocenia okolo 100 km bežeckých trás. Za zlého počasia sa môžete vydať do múzea histórie lesa a adrenalínový zážitok si odnesiete z Lanového parku na Kadernbergu.

Viac informácií
Šumava
Šumava
Zwiesel - klimatické kúpele
Zwiesel - klimatické kúpele
Veľký Javor
Veľký Javor