Penzion Šumaváček

Penzion Šumaváček

Sonnenhof 1, Bayerisch Eisenstein
Nemecko

Prevádzkuje spoločnosť:
Jaroslav Hlava IČ: bez


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
17:00 - 20:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik len po predchádzajúcej dohode
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Sauna
Reštaurácia
Detský kútik
Požičovňa bicyklov
Česky hovoriaci personál

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,1 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
25 km
Zjazdovka
3,4 km

O ubytovaní

Penzión Šumaváček nájdete v pokojnej bavorskej prírode na kraji obce Bayerisch Eisenstein (Bavorská Železná Ruda), len kúsok od česko-nemeckých hraníc (1,5 km). Blízkosť pri hraniciach má jednu pomerne zásadnú výhodu – česky hovoriaci personál, vďaka čomu sa tu bez problémov dohovoríte aj bez nemčiny.

Táto lokalita je skvelým východiskovým bodom, odkiaľ vyraziť za spoznávaním rôznych krás Šumavy, či už pešo, na bicykli alebo napríklad lesnou železnicou. Tá prepája Železnú Rudu s obcami Zwiesel, Spiegelau, Rosenau, Großarmschlag a Grafenau. Pešo sa môžete vydať do prírodnej rezervácie Hans-Watzlik-Hain (4,8 km), pomenovanej po známom básnikovi, alebo do prírodnej rezervácie Johannesruh (3 km) s krásnym lesom a pôsobivými skalami. Prejdite sa aj po ceste Kneippweg (11 km) pozdĺž kanála určeného na plavenie dreva, v ktorom trénoval svoje liečebné metódy spojené s otužovaním farár Kneipp.

V mestečku Bayerisch Eisenstein môžete navštíviť Železničné múzeum (1,4 km) na mieste bývalého lokomotívového depa alebo kostol sv. Jana z Nepomuka (1 km) s 45 metrov vysokou vežou. Za kultúrou sa vydajte aj do okolitých obcí, očarujúce je napríklad kúpeľné mesto Bodenmais (20 km) so sklárňou Joska, no skvelo sa zabavíte aj v aquaparku v meste Zwiesel (14,6 km).

V zime si zase užijete stovky kilometrov udržiavaných bežeckých trás a skvelú lyžovačku. Len 100 m od penziónu sa nachádza strojovo upravovaná bežecká stopa a 10 km od ubytovania budete mať lyžiarske stredisko Großer Arber s 9 zjazdovkami, zájsť si môžete aj na českú stranu, napríklad do Skiareálu Belveder (5,8 km) so 7 zjazdovými traťami alebo lyžiarskeho strediska Špičák (7,6 km) so 7 zjazdovkami a štvorsedačkovou lanovkou.

Kde budete spať?

Po príchode vás privíta pohodlná izba vybavená dreveným nábytkom, príjemnou horskou atmosférou a krásnym výhľadom do okolitej prírody. Súčasťou každej izby je samostatná kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Po celú dobu pobytu budete mať k dispozícii aj WiFi pripojenie a vlastný balkón, z ktorého si okolité panorámy ešte lepšie vychutnáte.

Na čom si pochutnáte?

V penzióne si pochutnáte na kvalitnej domácej kuchyni a českých pivách. S oroseným pohárom si môžete posedieť aj na slnečnej terase.

Kde budete relaxovať?

S horskou atmosférou dokonale súznie poctivá drevená sauna, kde sa môžete po dni plnom výletov dokonale zohriať a uvoľniť. Jedna taká na vás čaká priamo v penzióne.

Cestujete s deťmi?

Pre deti je nachystaný detský kútik, v ktorom sa zabavia nielen pri nepriaznivom počasí.

Niečo naviac

Nudiť sa tu rozhodne nebudete, a to ani v prípade nepriaznivého počasia. V penzióne nájdete kolkársku dráhu a stolný futbal. Zapožičať si môžete tiež športové vybavenie, spoločenské hry, ale aj niečo zaujímavé na čítanie.