Zámok Křtiny sa nachádza v rovnomennej obci na južnej Morave a len kúsok od jaskyne Výpustek či Moravského krasu. Užite si pobyt v netradičnom prostredí, ochutnajte miestnu zverinu či paštétu a spoznajte krásne okolie. Ubytovaní budete v komfortných izbách a podľa balíčka vás čakajú raňajky či polpenzia. Dostanete aj fľašu vína/welcome drink a vstupenku do jaskyne aj arboréta.

O ubytovaní

Zámok Křtiny sa nachádza v malebnej obci Křtiny, ktorá je považovaná za vstupnú bránu do strednej časti Moravského krasu. Zo zámku je nádherný výhľad do zámockého parku a na vedľajší pútnický kostol Mena Panny Márie (50 m), ktorý je mnohými považovaný za barokovú perlu Moravy. Príjemnou prechádzkou sa dostanete do Arboréta Křtiny (3 km), ktoré je najväčším a najstarším univerzitným arborétom v Česku.

Křtinské údolie je ideálnym východiskovým bodom na výlety do Moravského krasu, ktorý je najvýznamnejšou krasovou oblasťou Českej republiky. Najnavštevovanejším miestom tejto lokality je najväčšia priepasť v celej strednej Európe – Macocha (11 km). V okolitej prírode plnej skál sa nachádza niekoľko jaskýň. K najzaujímavejším z nich patrí jaskyňa Výpustek (2 km), jaskyňa Pekárna (8 km) a Punkevná jaskyňa (13 km). Za nádhernými výhľadmi vystúpte na rozhľadne Alexandrovka (7 km) a Ostrá horka (15 km). Pokiaľ máte radi tajomné miesta, vydajte sa k Býčej skale (5 km), kde bol v 19. storočí objavený tzv. Halštatský pohreb. Zaujímavou technickou pamiatkou je Stará huta pri Adamove (5 km) s 10 m vysokou hutníckou pecou a expozíciou o železiarstve.

Do centra Brna prídete zhruba za 30 minút, takže budete mať ľahko na dosah aj všetky pamiatky a zaujímavé miesta moravskej metropoly.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou a krásnym výhľadom na kostol alebo na okolité lesy. K vybaveniu izby patrí WiFi pripojenie, TV, dve kreslá a šatníková skriňa.

Na čom si pochutnáte?

V zámockej reštaurácii s terasou a zimnou záhradou na vás čakajú samé skvelé gastronomické zážitky. Počas bufetových raňajok sa posilníte teplými i studenými pokrmami. Hlad či chuť môžete kedykoľvek počas dňa zahnať špecialitami z jedálneho lístka. Večere majú formu trojchodového menu, ktorého súčasťou sú aj dobroty z miestnej zveriny a vegetariánske jedlá. V pestrom vínnom lístku nájdete množstvo vynikajúcich vín, ktoré skvele doplnia akýkoľvek pokrm.

Cestujete s deťmi?

Pre malých hostí je v zámku pripravený detský kútik plný hier a zábavy.

Zámek Křtiny

Zámek Křtiny

Křtiny 1 , Křtiny
Česká republika

+420 724 946 162

recepce@slpkrtiny.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 500 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
20 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
27 km

Tipy na výlet

Moravský kras

Moravský krasTip na výlet

Ak máte radi krásnu prírodu, jaskyne a veľa ďalších atrakcií, chránená krajinná oblasť Moravský kras je to pravé miesto pre vás. Rozhodne sa na výlet vydajte k Macoche, ktorá je najväčšou priepasťou tohto typu ako v Česku, tak v strednej Európe. Ďalší unikát nájdete hneď vedľa a tým sú Punkevné jaskyne, ktoré sú súčasťou najdlhšieho jaskynného systému v Česku. Pri prehliadke jaskýň sa môžete aj plaviť na loďkách po rieke Punkve a dostanete sa až na dno Macochy.

Aké ďalšie miesta navštíviť v Moravskom krase?

  • Kateřinská jaskyňa
  • Jaskyňa Balcarka
  • Sloupsko-šošůvské jaskyne
  • Nevynechajte ani Býčiu skalu, jaskyňu Výpustek, Josefov - Františčinu huť alebo Mariánsky chrám vo Křtinách.

Vydajte sa tiež na výlet do okolia - na rozhľadňu Babí lom, zámok v Lysiciach s prekrásnymi záhradami alebo zámok Letovice. Milovníkov piva poteší návšteva Múzea pivovarníctva v Čiernej Hore. Na relaxáciu je ideálny aquapark v Blansku alebo v Kuřimi.

Viac informácií
Brno
Brno
Vianočné trhy v Brne
Vianočné trhy v Brne
Aquapark Kohoutovice
Aquapark Kohoutovice