Zámek Křtiny

Zámek Křtiny

Křtiny 1, Křtiny
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 500 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
20 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
27 km

O ubytovaní

Zámok Křtiny sa nachádza v malebnej obci Křtiny, ktorá je považovaná za vstupnú bránu do strednej časti Moravského krasu. Zo zámku je nádherný výhľad do zámockého parku a na vedľajší pútnický kostol Mena Panny Márie (50 m), ktorý je mnohými považovaný za barokovú perlu Moravy. Príjemnou prechádzkou sa dostanete do Arboréta Křtiny (3 km), ktoré je najväčším a najstarším univerzitným arborétom v Česku.

Křtinské údolie je ideálnym východiskovým bodom na výlety do Moravského krasu, ktorý je najvýznamnejšou krasovou oblasťou Českej republiky. Najnavštevovanejším miestom tejto lokality je najväčšia priepasť v celej strednej Európe – Macocha (11 km). V okolitej prírode plnej skál sa nachádza niekoľko jaskýň. K najzaujímavejším z nich patrí jaskyňa Výpustek (2 km), jaskyňa Pekárna (8 km) a Punkevná jaskyňa (13 km). Za nádhernými výhľadmi vystúpte na rozhľadne Alexandrovka (7 km) a Ostrá horka (15 km). Pokiaľ máte radi tajomné miesta, vydajte sa k Býčej skale (5 km), kde bol v 19. storočí objavený tzv. Halštatský pohreb. Zaujímavou technickou pamiatkou je Stará huta pri Adamove (5 km) s 10 m vysokou hutníckou pecou a expozíciou o železiarstve.

Do centra Brna prídete zhruba za 30 minút, takže budete mať ľahko na dosah aj všetky pamiatky a zaujímavé miesta moravskej metropoly.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou a krásnym výhľadom na kostol alebo na okolité lesy. K vybaveniu izby patrí WiFi pripojenie, TV, dve kreslá a šatníková skriňa.

Na čom si pochutnáte?

V zámockej reštaurácii s terasou a zimnou záhradou na vás čakajú samé skvelé gastronomické zážitky. Počas bufetových raňajok sa posilníte teplými i studenými pokrmami. Hlad či chuť môžete kedykoľvek počas dňa zahnať špecialitami z jedálneho lístka. Večere majú formu trojchodového menu, ktorého súčasťou sú aj dobroty z miestnej zveriny a vegetariánske jedlá. V pestrom vínnom lístku nájdete množstvo vynikajúcich vín, ktoré skvele doplnia akýkoľvek pokrm.

Cestujete s deťmi?

Pre malých hostí je v zámku pripravený detský kútik plný hier a zábavy.