Zámek Křtiny

Zámek Křtiny

Křtiny 1, Křtiny
Česká republika

+420 724 946 162

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 500 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,2 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
19 km
Zjazdovka
11 km

O ubytovaní

Zámok Křtiny sa nachádza v malebnej obci Křtiny, ktorá je považovaná za vstupnú bránu do strednej časti Moravského krasu. Zo zámku je nádherný výhľad do zámockého parku a na vedľajší pútnický kostol Mena Panny Márie (50 m), ktorý je mnohými považovaný za barokovú perlu Moravy. Príjemnou prechádzkou sa dostanete do Arboréta Křtiny (3 km), ktoré je najväčším a najstarším univerzitným arborétom v Česku.

Křtinské údolie je ideálnym východiskovým bodom na výlety do Moravského krasu, ktorý je najvýznamnejšou krasovou oblasťou Českej republiky. Najnavštevovanejším miestom tejto lokality je najväčšia priepasť v celej strednej Európe – Macocha (11 km). V okolitej prírode plnej skál sa nachádza niekoľko jaskýň. K najzaujímavejším z nich patrí jaskyňa Výpustek (2 km), jaskyňa Pekárna (8 km) a Punkevná jaskyňa (13 km). Za nádhernými výhľadmi vystúpte na rozhľadne Alexandrovka (7 km) a Ostrá horka (15 km). Pokiaľ máte radi tajomné miesta, vydajte sa k Býčej skale (5 km), kde bol v 19. storočí objavený tzv. Halštatský pohreb. Zaujímavou technickou pamiatkou je Stará huta pri Adamove (5 km) s 10 m vysokou hutníckou pecou a expozíciou o železiarstve.

Do centra Brna prídete zhruba za 30 minút, takže budete mať ľahko na dosah aj všetky pamiatky a zaujímavé miesta moravskej metropoly.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v jednej z útulných izieb s interiérom ladeným do historického štýlu. Každá izba má vlastnú kúpeľňu, WiFi pripojenie a očarí vás krásnym výhľadom na kostol alebo na okolité lesy.

  • Dvojlôžková izba ponúka 2 postele (môžu byť spojené do dvojlôžka), televíziu, šatníkovú skriňu a kreslá na posedenie. Niektoré izby umožňujú prístelku alebo môžu mať aj balkón.

  • Dvojlôžková izba Deluxe s terasou je vybavená manželskou posteľou alebo 2 oddelenými jednolôžkami, písacím stolom, toaletným stolíkom, televíziou a kreslami na posedenie. Interiér je vzdušný a romantickú atmosféru mu dodáva výzdoba s anjelskými motívmi. Izbe dominuje veľká terasa s vonkajším posedením,

  • Apartmán s terasou sa skladá z 2 miestností - spálňa s manželskou posteľou a obývacia izby s pohovkou, kreslami a televíziou. Z oboch izieb budete mať prístup na priestrannú vonkajšiu terasu s posedením. K vybaveniu izby ďalej patrí písací stôl, šatníková skriňa a toaletný stolík so zrkadlom.

Na čom si pochutnáte?

V zámockej reštaurácii s terasou a zimnou záhradou na vás čakajú samé skvelé gastronomické zážitky. Súčasťou menu sú okrem iného dobroty z miestnej diviny a vegetariánske jedlá. V pestrej vínnej karte nájdete množstvo vynikajúcich vín, ktoré skvele doplnia akýkoľvek pokrm.

Kde budete relaxovať?

Pobyt si môžete spestriť aj relaxačnou ajurvédskou masážou.

Tipy na výlet

Moravský kras
Moravský kras
Brno
Brno
Vianočné trhy v Brne
Vianočné trhy v Brne