Pohodový pobyt v kúpeľnom meste Františkovy Lázně zažijete aj vďaka ubytovaniu v Penzióne EM Garni. Ten leží v pokojnej časti mesta a okrem komfortných izieb ponúka raňajky formou bufetu, kávu či čaj s dezertom, fľašu vína a tiež zľava na wellness procedúry.

O ubytovaní

Penzión EM Garni sa nachádza v pokojnej časti Františkových Lázní. Vďaka šachovnicovému pôdorysu a množstvu empírových a klasicistických budov si v tomto malebnom východočeskom meste budete pripadať ako v rozprávke. Architektúra prelomu 18. a 19. storočia sa však v tomto prípade snúbi s bohatou ponukou moderných a kvalitných liečebných a kúpeľných služieb. Františkovy Lázně sú dokonca vedľa Karlových Varov a Mariánskych Lázní na zozname jedenástich kúpeľných miest na Zozname kultúrneho dedičstva UNESCO.

Vo Františkových Lázňach je množstvo zelene a lesoparkov, ktoré priamo volá na prechádzky. Vydať sa môžete napríklad k liečivým prameňom, ako je Luisin (1,5 km), Františkov (800 m) alebo Glauberov (2 km). Obľúbeným cieľom výletov kúpeľných hostí sú romantické vyhliadky rozhľadňa Salingburg (3 km) a rozhľadňa Zámeček (3 km). Novodobou dominantou mesta je vodný a relaxačný svet Aquaforum (2 km) s komplexom bazénov s atrakciami a wellness centrom. Milovníci prírody by si mali rozhodne urobiť výlet do Národnej prírodnej rezervácie Soos (6 km), ktorú tvoria rozsiahle rašeliniská a slatiniská a jej územím vás prevedie náučný chodník.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe typu Standard, ktorá je ladená do svetlých farieb a vybavená WiFi pripojením, televíziou, chladničkou, balkónom a, samozrejme, tiež vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno si pochutnáte na raňajkách vo forme bufetu. Dopriať si tu môžete tiež kávu či čaj a dezert.

Penzion EM Garni

Penzion EM Garni

Mládežnická 4 , Františkovy Lázně
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2 km
Vzdialenosť od kúpeľov
2,1 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Františkovy Lázně

Františkovy LázněTip na výlet

Tunajšie pramene a ich liečivé účinky boli známe už v stredoveku. Najstarším využívaným je Františkov Prameň. Po roku 1865 potom Františkove Lázne získavajú status jedných z najvyhľadávanejších európskych kúpeľov. Dnes vás mesto vďaka tomu očarí šachovnicovým pôdorysom a krásnymi empírovými a klasicistickými budovami. Okrem kolonády a nádherných parkov, vyhliadkových veží alebo mestského múzea, si nenechajte ujsť ani známu sochu malého chlapčeka s rybou - tunajší symbol plodnosti.

Pramene sa používajú k pitnej kúre, na kúpele, irigáciam a inhaláciám. Sú účinné na choroby pohybového aparátu, srdca a ciev, gynekologické ochorenia vrátane neplodnosti a ďalšie.

Čo by ste pri návšteve Františkových Lázní nemali minúť:

  • Aquaforum Františkovy Lázně
  • Národná prírodná rezervácia SOOS
  • Mestské múzeum Františkovy Lázně
  • Lesopark Amerika
Viac informácií
Aquaforum Františkovy Lázně
Aquaforum Františkovy Lázně
Pramene vo Františkových Lázňach
Pramene vo Františkových Lázňach
Slavkovský les
Slavkovský les