Užite si dovolenku v srdci Hrubého Jeseníku s ubytovaním v krásnych moderných apartmánoch. Tie nájdete v ekologickej drevostavbe Modřínová Archa. Každý apartmán má vlastný vchod, obývaciu izbu s rozkladacím gaučom, plne vybavený kuchynský kút, spálňu s 5 lôžkami, kúpeľňu a tiež priestrannú terasu.

O ubytovaní

Modřínovú Archu nájdete v samom srdci Hrubého Jeseníka len kúsok od Malej Morávky (4 km), Karlovy Studánky (12 km), Pradědu (20 km) či vodnej nádrže Slezská Harta (22 km). Všetky krásy Jeseníkov tak budete mať na dosah. Modřínová Archa získala svoj názov vďaka obloženiu, ktoré je práve zo smrekovca a dodáva jej unikátny vzhľad. Vďaka umiestneniu na juhozápadnom svahu budete mať parádny výhľad do údolia Moravice, ale aj na priľahlý les.

Kde budete spať?

K dispozícii sú tu celkom 4 apartmány ideálne až pre 7 osôb, každý z nich má svoje meno - Karlova Studánka, Malá Morávka, Jeseník a Karlov.

Každý apartmán má samostatný vchod, obývaciu izbu s rozkladacou pohovkou, plne vybavený kuchynský kút (chladnička, mraznička, platnička, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, hriankovač, riady na varenie a servírovanie pokrmov) a francúzske okno, ktoré vedie na krytú terasu, ďalej je tu spálňa s 5 lôžkami (letisko s tromi lôžkami a dve samostatné lôžka) a tiež kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Apartmán Malá Morávka má k dispozícii tiež umývačku. Samozrejmosťou je LCD televízie a WiFi pripojenie. Na terase nechýba posedenie, osvetlenie a zásuvka.

Jeseníky Tip na výlet

Takzvanú Jesenickú oblasť na severe Moravy tvorí najvyššie moravské pohorie Hrubý Jeseník spolu so svojím podhorím Nízkym Jeseníkom, Kralickým Sněžníkom a Rychlebskými horami. Chránená krajinná oblasť Jeseníky však zahŕňa iba Hrubý Jeseník s priľahlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Najvyšším a najznámejším bodom Jeseníkov je Praděd s výškou 1 491 m n. m. Tieto krásne hory ponúkajú uprostred podmanivej prírody s čistým vzduchom stovky značených trás pre peších i cyklistov, nájdete tu ale tiež známe zimné strediská, kúpele, relaxačné centrá i pamiatky.

Najväčšie lákadlá Jeseníkov:

  • Praděd
  • Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně
  • Karlova Studánka

Pri svojich prechádzkach by ste ale nemali minúť ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorskom sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniská Skřítek či Rejvíz. Pokiaľ do Jeseníkov mierite skôr za oddychom, navštívte trebárs Termálne kúpele vo Veľkých Losinách (kde si môžete zároveň urobiť prehliadku Múzea papiera) a v Jeseníku či Balneopark Priessnitzovy lázně.

Viac informácií

Modřínová Archa

Horní Václavov 150, Václavov u Bruntálu
Česká republika

+420 736 532 211

manager@modrinovaarcha.cz

Check In
15:00 - 22:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik zadarmo
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,3 km
Zástavka
2,6 km
Zjazdovka
6,7 km