Užite si skvelý pobyt v Čenkoviciach v Orlických horách napríklad aj s celou rodinou. Okrem chutných raňajok, ktoré sa podávajú vo forme bufetu sa tešte tiež na skvelé večera, kávu so zákuskom, relaxáciu v infrasaune a na hodinu vonkajších aktivít. Vyrazte aj na túru alebo po cyklotrasách.

Orlické hory Tip na výlet

V severovýchodných Čechách pri hranici s Poľskom sa rozprestierajú Orlické hory. Najvyšší vrchol Velká Deštná leží v nadmorskej výške 1 115 metrov. Na vrchole hory sa nachádza rozhľadňa, z ktorej je za dobrého počasia výborná viditeľnosť široko do kraja. Územie Orlických hôr je vhodné pre turistiku i cykloturistiku, v zime potom pre bežkárov a zjazdárov. Hlavný hrebeň pohoria prejdete po červeno značenej ceste Aloisa Jiráska. Milovníkov histórie nadchne sústava vojenského opevnenia. V oblasti sa nachádza hneď niekoľko bunkrov a pevností.

Kam sa vydať na výlet?

  • Rozhľadňa Anna
  • zámok Rychnov nad Kněžnou
  • zrúcanina hradu Potštejn

Mestečká Orlických hôr sú skôr menšie. Tradičnú drevenú ľudovú architektúru môžete obdivovať napríklad v Rokytnici.

Viac informácií

Penzión Chata pod Sjezdovkou v Čenkoviciach

Čenkovice sa nachádzajú v Orlických horách takmer 1 000 m n.m. a sú ideálnym miestom na dovolenku plnú pohybu. Penzión Chata pod Sjezdovkou ponúka ubytovanie v útulných dvojlôžkových a viaclôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV a WiFi.

V miestnej reštaurácii vás zaujme česká kuchyňa i grilované špeciality. Po namáhavom dni si môžete oddýchnuť vo wellness centre, kde na vás čaká masážne kreslo, infrasauna alebo vibračná plošina.

Deti čaká detská hernička, nové detské ihrisko s pieskoviskom, šmýkačkou a preliezkami. Celá rodina sa môže tešiť tiež na ping pong, kolky či petanque.

Turistika a cyklovýlety v Orlických horách

Čenkovice ležia na okraji prírodného parku Suchý vrch - Buková hora, kde môžete po turistických trasách vystúpiť prírodou v ústrety krásnym výhľadom. Pre priaznivcov pohybu na dvoch kolesách sa tu tiež križuje hneď niekoľko cyklotrás. Okolité lesy sú navyše rajom hubárov.

Ponúka sa aj výlet do neďalekého lanového parku, aquaparku či termálnych kúpeľov. Milovníkov adrenalínu nadchne bobová dráha.

Penzion Chata pod Sjezdovkou

Čenkovice 40, Čenkovice
Česká republika

+420 735 128 567

penzioncenkovice@gmail.com

Check in
od 16:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc (po dohode)
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Wellness
Vonkajší bazén
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň
Lyžiareň
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,7 km
Zastávka
0,3 km
Zjazdovka
0,4 km

Tipy na výlet

Rychnov nad Kněžnou

Rychnov nad Kněžnou je rodným mestom spisovateľa Karla Poláčka, nie je teda divu, že práve do tohto mesta je zasadený dej obľúbené knihy Bolo nás päť. Na tú odkazuje aj súsošie hlavných postáv, ktoré môžete vidieť v rychnovskej Panskej ulici. K videniu je tu toho však oveľa viac. Vydajte sa ku Starému a Novému zámku, pokochajte sa umením v Zámockej obrazárni a pozrite si kostol sv. Havla či kostol Najsvätejšej Trojice a Slavín. Ak nechcete chodiť po pamiatkach, zamierte za zábavou či relaxom. V Rychnove nad Kněžnou si zahráte bowling, squash, tenis i bedminton. Skúste tiež požičovňu motokár a štvorkoliek, alebo zájdite do plaveckého bazéna. Milovníci piva by určite mali ochutnať tradičné pivo z miestneho pivovaru.

Deštné v Orlických horách

Pôvodne malá ťažobná obec so sklárskou tradíciou, dnes jedno z najznámejších stredísk rekreácie a turistiky v Orlických horách. To je obec Deštná, ktorá leží pod špičákom a jej dominantou je kostol svätej Márie Magdalény. Kým v lete je obec ideálnym východiskovým bodom pre výlety a cykloturistiku, cez zimu si tu prídu na svoje milovníci zimných športov. Zaujímavosti z histórie a života v Orlických horách sa potom môžete dozvedieť v tunajšom múzeu zimných športov a remesiel a pre adrenalínové zážitky je tu pripravený tiež lanový park.

Rozhľadňa Anna

Anenský vrch tesne míňa hlavná diaľková cesta v Orlických horách - Jiráskova hrebeňová cesta. Na vŕšku, kde predtým stávala tiež kaplnka, nájdete vo výške 991 metrov rozhľadňu Anna, ktorá bola zostavená z mnohých druhov drevín - smrekovcov, dubov a borovíc. Z jej vrchu sa môžete tešiť na krásny výhľad na Orlické hory, Kralický Sněžník, Rychnovsko a Suchý Vrch.