Vydajte sa na dovolenku do Beskýd a ubytujte sa v Hoteli Na Dolině *** blízko známych Pustevien a skiareálov. V cene máte vynikajúce raňajky, raz tiež pečené bravčové koleno s prílohami a degustáciu valašských páleniek. Tešte sa aj na vonkajšie privátne wellness so saunou a horúcou vírivkou.

Hotel priamo na úpätí Radhošťa

Hotel Na Dolině *** stojí v pokojnom prostredí Beskýd v obci Trojanovice, uprostred lesov a na úpätí posvätnej hory Radhošť. Neďaleko hotela sú mestá Rožnov a Frenštát pod Radhoštěm a tiež dolná stanica lanovky, ktorá vás dopraví na hrebeň Beskýd k známym Pustevnám.

Ubytovaní budete v jednej zo 6 priestranných dvojlôžkových izieb kategórie Standard alebo Exclusive s možnosťou prístelky a vlastným sociálnym zariadením. Každá izba je vybavená nábytkom z masívu - manželskou posteľou so špičkovým matracom Magniflex pre kvalitný spánok, písacím stolom a nechýba ani satelitná TV. Ďalej je tu pohovka, ktorá poslúži ako plnohodotné lôžko pre tretiu osobu.

Každá izba je jedinečne vyzdobená, vo všetkých tiež nájdete originálne obrazy od miestneho maliara. Izby Exclusive sú situované k lesu a majú nádherný výhľad na Radhošť, niektoré majú balkón či terasu.

Tradičná kuchyňa aj poriadny relax

Súčasťou hotela je aj reštaurácia, kde si v príjemnom valašskom interiéri môžete pochutnať na pokrmoch tradičnej českej a moravskej kuchyne. Zahrať si tu môžete biliard.

K odpočinku poslúži vonkajšie wellness so saunou ukrytou v štýlovom sude a s horúcou vírivkou. K aktívnej relaxácii sú tu potom tenisové kurty - v lete tri antukové, v zime potom dva v nafukovacej hale.

Tipy na výlet

Socha Radegasta na hore Radhošť

Bájny Radegast, slovanský boh slnka, úrody, zberu a hojnosti, bol podľa povesti veľkým milovníkom dobrého jedla a pitia. Jeho žulovú sochu nájdete po ceste z Pusteven na najvyššiu horu Beskyd - Radhošť (1 129 m n. m.). Na jeho vrchole vás čaká kaplnka a bronzové súsošie Cyrila a Metoda a predovšetkým krásny výhľad do okolia.

Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm je skutočnou perlou Valašska aj Beskýd. Najväčšou zaujímavosťou mesta je Valašské múzeum v prírode, kde si môžete prezrieť a vyskúšať, ako vyzeral život na vidieku v minulých storočiach. Okrem prehliadky areálu vás čaká tiež mnoho vystúpení, remeselných jarmokov a ďalších akcií. V Rožnove nájdete aj pivné kúpele, zábavný park a ďalšie zaujímavosti.

Pustevny

Vyšliapte si kopec (alebo sa nechajte pohodlne vyviesť lanovkou až hore) a obdivujte unikátne drevené stavby v štýle ľudovej architektúry od slovenského architekta Dušana Jurkoviča. Nájdete tu horskú chalupu Maměnka a tiež Libušín, ktorý sa teraz dočká obnovy po požiari v roku 2014. Miesto je pomenované po pustovníkoch, ktorí tu žili a patrí k nemu aj sto rokov stará hojne zdobená drevená valašská zvonička.

Hotel Na dolině ***

Trojanovice 112, Frenštát pod Radhoštěm
Česká republika

+420 605 111 715

info@nadoline.cz

Check in
od 16:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik 150 Kč/noc po predchádzajúcej dohode
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
5/5
Celkom 4 hodnotení