Užite si dovolenku v Penzióne Rex priamo pri jazere Lipno a okolitých ski areálov s polpenziou a možnosťou úschovy lyží. Využite atraktívnu lokalitu s možnosťou bohatého vyžitia - aquaparky, športové areály aj krásne zámky.

Pobyt v krásnom zákutí Šumavy na brehu Lipna

Penzión Rex vám poskytne príjemné zázemie na strávenie pohodovej dovolenky. Všetky izby penziónu sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, TV a WiFi. Z niektorých izieb sa dokonca pokocháte pohľadom priamo na jazero Lipno.

Tešte sa na chutnú minútkovú kuchyňu, ktorú pre vás pripravia v reštaurácii penziónu. Oddýchnuť si môžete v krásnej záhrade s terasou a grilom.

Český Krumlov (UNESCO) a lyžovanie

Prejsť sa choďte okolo jazera Lipno, ktoré je najväčším umelým jazerom v ČR. Vykúpať sa potom môžete napríklad v Aquaworld Marina Lipno. Vydať sa môžete aj na množstvo výletov. Vyrazte napríklad do Českého Krumlova (24 km), ktorý uchváti každého návštevníka. Nájdete tu krivoľaké uličky, malebné zákutia a romantické kaviarne. Za návštevu určite stojí hrad Rožmberk alebo novogotický rozprávkový zámok Hluboká nad Vltavou. Ak túžite po niečom akčnejšom, skúste paintball v areáli Adventure Park.

Máte radšej zimné športy? V okolí je hneď niekoľko ski areálov. Vydajte sa do Skiparku Frymburk, Skiareálu Lipno či Kramolín, alebo vyrazte do Rakúska do Skiareálu Hochficht a Sternstein.

Tipy na výlet

Skipark Frymburk

Skipark Frymburk sa nachádza v rovnomennom meste na brehu Lipna a je ideálny pre rodiny s deťmi. K dispozícii je moderný detský park Méďu Kubíka s množstvom atrakcií i lyžiarska škola. Na dvoch širokých a prehľadných zjazdovkách si zalyžujú začiatočníci aj pokročilí. Vyblázniť sa môžete na 115 metrov dlhej snowtubingovej dráhe. V okolí je taktiež mnoho bežkárskych stôp, ktoré sú prepojené s tými pri ski areáli Lipno.

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno je moderné lyžiarske stredisko a so svojou dĺžkou zjazdoviek 11,6 km je tiež tým najväčším na Šumave.

Nájdete tu 3 sedačkové lanovky, detský vlek, lyžiarsku školu, snowpark aj skicrossovou dráhu v dĺžke 800 metrov. Užiť si tu môžete večerné lyžovanie aj bobovanie. Parkovanie v areáli je zadarmo.

Milovníci bežeckého lyžovania v okolí nájdu viac ako 40 km upravených bežeckých stôp.

Skiareál Hochficht

Skiareál Hochficht je najväčším lyžiarskym strediskom v Rakúsku (mimo Alpy). Výhodou je, že ho nájdete hneď za hranicami pri Lipne. K dispozícii je 21 km skvele upravovaných zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti. Skúsených lyžiarov nadchne FIS zjazdovka (2 km), kde sa jazdil Európsky pohár. Pre rodiny je zase ideálna zjazdovka Stierwiese (3,4 km) a detské ihrisko. A ak zbožňujete adrenalín, vydajte sa do Funparku alebo na Fun Slope sa zákrutami a tunelom. A nezabudli tu ani na bežkárov. Na tých tú čaká viac ako 80 km bežkárskych stôp pre klasický štýl i korčuľovanie.

Pension Rex

Černá v Pošumaví 47, Černá v Pošumaví
Česká republika

+(420) 731 563 553

info@pension-rex.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik do 10 kg za poplatok 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,44/5
Celkom 84 hodnotení