Dovolenka na horách vás čaká v Dvorskej boude v Krkonošiach. Lokalita je skvelá, priamo medzi Špindlerovým Mlynom a Peci pod Sněžkou, máte sa teda kam vydať. V cene je polpenzia aj vstup do sauny.

Pobyt v srdci Krkonošského národného parku

Dvorská Bouda ponúka ubytovanie uprostred hôr už od 20. rokov minulého storočia. Ideálna lokalita medzi Špindlerovým mlynom a Peci pod Sněžkou zabezpečí, že sa nebudete nudiť, pretože vždy je kam sa vydať.

Ubytujete sa v izbách typu Standard, ktoré sú prakticky a útulne zariadené a majú k dispozícii spoločnú kúpeľňu. Z niektorých izieb je nádherný výhľad na hory.

V reštaurácii sa podávajú jedlá slovenskej kuchyne, v sezóne tu denne pripravujú čerstvé domáce žemličky. Tešiť sa na ne môžete na raňajky formou bufetu, večer vás čakajú aj večere výberom z dvoch jedál. Zlatým klincom už je len čapované pivo.

V penzióne môžete ďalej využívať klubovňu s TV, detskú herňu a fínsku saunu.

Nekonečné možnosti vyžitia v Krkonošiach

Pohorie je pretkané hustou sieťou turistických chodníkov a lesných cestičiek, naplno si užijete prírodné krásy i aquapark v Špindlerovom Mlyne alebo lanový park Relaxparku v Peci pod Sněžkou.

Za cieľ vašich túr si môžete dať rôzne horské chaty, Mumlavský vodopád alebo rovno horu Sněžku, kam sa prípadne môžete nechať vyviezť kabínovou lanovkou.

Tipy na výlet

Ski areál Špindlerův Mlýn

Ski areál Špindlerův Mlýn tvoria lanovky Svätý Peter, Medvědín, Horní Mísečky, Hromovka a Labská. Na celkovo 25 km zjazdoviek tak máte vďaka jednotnému skipasu možnosť výberu podľa obtiažnosti, či už ste skúsený lyžiar alebo rodina s deťmi. Svätý Peter alebo Medvědín sú predovšetkým pre skúsených lyžiarov, Horní Mísečky a Labská ponúkajú ideálne podmienky pre rodiny s deťmi a začínajúcich lyžiarov. Na Hromovke vás potom čaká jedno z najdlhších večerných lyžovaní v ČR. Okolie potom poteší aj desiatkami kilometrov upravených bežkárskych tratí.

Ski resort Černá Hora - Pec

Užite si najväčší lyžiarsky rezort v českých horách, ktorý so svojimi 41 km nemá konkurenciu. Lyžiarsky areál v Peci pod Sněžkou vám ponúkne 12 km zjazdoviek a navyše je špeciálnou rolbou Skitour priamo prepojený s Janskými Lázněmi, kde môžete využiť jednotný skipas. Vďaka rozmanitosti jednotlivých zjazdoviek si tu príde na svoje naozaj každý. Tešiť sa môžete aj na funpark, najväčší snowpark aj najdlhšie večerné lyžovanie v Česku.

Krkonošský národný park

Jeden z českých najkrajších národných parkov bol vyhlásený 17. mája 1963. Ponúka nespočetné množstvo rôznych lyžiarskych stredísk vhodných pre začiatočníkov, skúsených lyžiarov i pre celé rodiny. Na každom rohu je navyše požičovňa zariadenia alebo lyžiarska škola. Ak ste zanietený bežkár, tiež si tu prídete na svoje. Hromadu možností pre zimné športovanie naviac dopĺňa krásna príroda, ktorá stojí za dlhú vychádzku, aj keď sa schováva pod dôkladnou snehovou pokrývkou. Nasajte čerstvý horský vzduch a užívajte si chvíle pokoja i zábavy.

Dvorská Bouda

Strážné 111, Strážné
Česká republika

+420 725 972 169

info@dvorska-bouda.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/pobyt
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,67/5
Celkom 6 hodnotení