Dvorská Bouda

Dvorská Bouda

Strážné 111, Strážné
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Horské chaty s.r.o IČ: 04084799


+420 725 972 169

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
500 Kč/pobyt
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 100 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Reštaurácia
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zjazdovka
6,6 km
Bežkovanie
2 km

O ubytovaní

Dvorská Bouda leží v úchvatnom prostredí Krkonošského národného parku na úbočí vrcholu Zadní Planina. Pokiaľ vás premáha túžba po skutočnom horskom zážitku, nemali by ste túto oblasť minúť. Búda leží v nadmorskej výške 1 313 metrov a je jednou z najvyššie položených chát u nás. Okolo sa rozprestiera nádherná príroda a niekoľko atraktívnych turistických cieľov.

Lučná búda (4,4 km) je najstaršia chata na hrebeňoch Krkonôš. Útočisko poskytuje pútnikom a horalom už od roku 1625, ale prešla niekoľkými prestavbami. V zime roku 1929 tu skočil zo strechy legendárny lyžiar Otto Beraurer. Táto udalosť sa okrem iného zachovala v podobe známej fotografie. O 91 rokov neskôr tento kúsok zopakoval americký šampión a freeskier Nick Goepper.

Chata stojí na území Pece pod Sněžkou (6,5 km), ktorá má renomé významného rekreačného strediska. Priamo v mestečku sa nachádza časť najväčšieho lyžiarskeho rezortu Černá hora – Pec.

Neďaleko Dvorskej búdy sa rozkladá najznámejšie horské mesto v Česku - Špindlerův mlýn (7,5 km). Stredisko je obklopené zjazdovkami Stoh, Medvědín, Hromovka, Horné Mísečky a Labská o celkovej dĺžke 25 km.

Môžete podniknúť túru na vrchol Sněžky (8,6 km) a v letných mesiacoch sa dá zdolať aj Studničná hora (4,4 km) a Kozí hřbety (6,6 km).

Kde budete spať?

Ubytujete sa v izbách typu Standard, ktoré sú prakticky a útulne zariadené a majú k dispozícii spoločnú kúpeľňu. Z niektorých izieb je nádherný výhľad na hory.

Na čom si pochutnáte?

V reštaurácii sa podávajú jedlá českej kuchyne, v sezóne tu denne pripravujú čerstvé domáce žemličky. Tešiť sa na ne môžete na raňajkách formou bufetu, večer vás čakajú aj večere výberom z dvoch jedál. Zlatým klincom už je len čapované pivo.

Kde budete relaxovať?

Po náročných túrách a zimných radovánkach si určite radi oddýchnete. Hotelová fínska sauna je ideálnym miestem na načerpanie nových sil. Otvorená je celoročne.

Cestujete s deťmi?

Deti sa vybláznia v detskej herni, ktorá je vybavená najrôznejšími hračkami. Môžu si však požičať aj karty, Človeče nehnevaj sa! a iné spoločenské hry.

Niečo naviac

Dvorská búda ponúka bezplatnú úschovňu lyží a bicyklov po celú dobu pobytu. Pre chvíle pohody si môžete posedieť v útulnom salóniku s krbom a nasávať špecifickú atmosféru horskej chaty.

Tipy na výlet

Krkonošský národný park v lete
Krkonošský národný park v lete
Chodník korunami stromov Krkonoše
Chodník korunami stromov Krkonoše
Mumlavské vodopády
Mumlavské vodopády