Zažite príjemnú dovolenku s polpenziou v centre Orlických hôr v horskej chate Orlice priamo pod Velkou Deštnou. Ubytovať sa môžete vo dvojici v izbe alebo s celou rodinou v apartmáne s kuchynkou. Miesto je skvelé pre zapálených turistov, ktorým stačí nenáročné ubytovanie.

Horská chata v nedotknutej prírode Orlických hôr

Nikde si neužijete Orlické hory viac ako v Horskej chate Orlice. Tá sa nachádza v malebnej dedinke Deštné priamo na úpätí Veľkej Deštné, najvyššieho vrcholu Orlických hôr.

Ubytovaní budete v jednoducho zariadených dvojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením alebo v apartmáne naproti chate. Pohodlne sa tu vyspia štyria dospelí a dve deti na palande, k dispozícii je vybavená kuchynka aj obývací priestor s gaučom a jedálenským stolom. Samozrejmosťou je tiež kúpeľňa a WC.

Na raňajkách formou bufetu a dvojchodových večerách si pochutnáte v reštaurácii chaty. Tešte sa na českú i medzinárodnú kuchyňu. Večer sa s priateľmi pobavíte pri biliarde alebo pri elektronických šípkach. Na záhrade potom Horská chata Orlice ponúka preliezačky a trampolínu pre deti.

Turistika v prírode aj delostrelecké pevnosti

Za pamiatkami vyrazte do Kostelca nad Orlicí či Opočno alebo navštívte pevnosť Haničku, ktorá bola súčasťou pevnostného systému z rokov 1935 - 1938. Ešte viac toho samozrejme ponúka tunajšia príroda. Vylezte na rozhľadňu na Anenskom vrchu alebo zdolajte Velkú Deštnú. Miesto pre krásnu prechádzku vám poskytne Antoniine údolie a ďaleko to nie je ani do susedného Poľska.

Tipy na výlet

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Zájdite si zalyžovať do obce Deštné v Orlických horách, kde začnete vo výške 650 m n. m. a končíte tesne pod Studeným vrchom (883 m n. m.). Na jeden skipas si tu môžete užiť 6 zjazdových tratí rôznych obtiažností s celkovou dĺžkou 4,5 km, kde si prídu na svoje ako rodiny s deťmi a začiatočníci, tak skúsenejší lyžiari. Pripravené sú tu 2 čierne, 1 červená a 3 modré trate. Snowboardistov poteší tiež snowpark s množstvom prekážok a skokov. Pre deti je tu ďalej pripravená lyžiarska škola aj detské Yetti ihrisko a ďalšie atrakcie. Priamo v obci sú tiež pravidelne upravované bežkárske trate, ktoré nadväzujú na známy Jiráskov chodník a sieť takmer 150 km upravovaných bežkárskych trás v rámci Orlických hôr.

Zieleniec Ski Arena

Jedno z najväčších lyžiarskych stredísk v celom Poľsku, Zieleniec Ski Arena, sa nachádza v nadmorskej výške 800 - 960 metrov a môže sa pochváliť extrémne dlhou lyžiarskou sezónou trvajúcou až 150 dní v roku. 27 vlekov a lanoviek obsluhuje 22 kilometrov dokonale upravených zjazdoviek. Vďaka osvetleniu je tu možné lyžovať až do neskorých večerných hodín a zjazdovky majú niekoľko stupňov náročnosti, aby si tu prišiel na svoje začiatočník i profesionál.

Masarykova chata na Šerlichu

Šerlich je veľmi obľúbeným cieľom turistov, z ktorého je ideálny výhľad na ostatné vrcholky Orlických hôr a tiež do Poľska. Vedie cez neho známa Jiráskova hrebeňová cesta a na jeho úbočí nájdete Masarykovu Chatu z roku 1925, ktorú tu slávnostne otváral sám spisovateľ Alois Jirásek. Pokochať sa jej interiérom a ochutnať miestnu kuchyňu môžete aj dnes. Okolo chaty tiež vedie hneď niekoľko turistických trás a cyklotrás, po ktorých môžete vyraziť ďalej napríklad k Šerlišskému mlynu.

Horská chata Orlice

Deštné v Orlických horách 184, Deštné v Orlických horách
Česká republika

+420 722 939 439

skalickymirecek@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 150 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
3,43/5
Celkom 7 hodnotení