Zažite príjemnú dovolenku s polpenziou v centre Orlických hôr v horskej chate Orlice priamo pod Velkou Deštnou. Ubytovať sa môžete vo dvojici v izbe alebo s celou rodinou v apartmáne s kuchynkou. Miesto je skvelé pre zapálených turistov, ktorým stačí nenáročné ubytovanie.

Horská chata v nedotknutej prírode Orlických hôr

Nikde si neužijete Orlické hory viac ako v Horskej chate Orlice. Tá sa nachádza v malebnej dedinke Deštné priamo na úpätí Veľkej Deštné, najvyššieho vrcholu Orlických hôr.

Ubytovaní budete v jednoducho zariadených dvojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením alebo v apartmáne naproti chate. Pohodlne sa tu vyspia štyria dospelí a dve deti na palande, k dispozícii je vybavená kuchynka aj obývací priestor s gaučom a jedálenským stolom. Samozrejmosťou je tiež kúpeľňa a WC.

Na raňajkách formou bufetu a dvojchodových večerách si pochutnáte v reštaurácii chaty. Tešte sa na českú i medzinárodnú kuchyňu. Večer sa s priateľmi pobavíte pri biliarde alebo pri elektronických šípkach. Na záhrade potom Horská chata Orlice ponúka preliezačky a trampolínu pre deti.

Turistika v prírode aj delostrelecké pevnosti

Za pamiatkami vyrazte do Kostelca nad Orlicí či Opočno alebo navštívte pevnosť Haničku, ktorá bola súčasťou pevnostného systému z rokov 1935 - 1938. Ešte viac toho samozrejme ponúka tunajšia príroda. Vylezte na rozhľadňu na Anenskom vrchu alebo zdolajte Velkú Deštnú. Miesto pre krásnu prechádzku vám poskytne Antoniine údolie a ďaleko to nie je ani do susedného Poľska.

Tipy na výlet

Deštné v Orlických horách

Pôvodne malá ťažobná obec so sklárskou tradíciou, dnes jedno z najznámejších stredísk rekreácie a turistiky v Orlických horách. To je obec Deštná, ktorá leží pod špičákom a jej dominantou je kostol svätej Márie Magdalény. Kým v lete je obec ideálnym východiskovým bodom pre výlety a cykloturistiku, cez zimu si tu prídu na svoje milovníci zimných športov. Zaujímavosti z histórie a života v Orlických horách sa potom môžete dozvedieť v tunajšom múzeu zimných športov a remesiel a pre adrenalínové zážitky je tu pripravený tiež lanový park.

Lanovka Říčky

Obľúbené zimné stredisko Říčky má tiež svoju letnú prevádzku a preto, či už ste milovníkmi cyklistiky alebo klasickej turistiky, nenechajte si ujsť možnosť vyviezť sa lanovkou na vyhliadkové miesto Zakletý vrch. Neďaleko nájdete Pěticestí, kde sa kríži hneď niekoľko turistických ciest. Pokračovať ďalej potom môžete už po hrebeňoch hôr napríklad k rozhľadni na Anenskom vrchu (7 km) alebo k delostreleckej pevnosti Hanička (10 km). Letná prevádzka je zahájená vždy v júni a končí zvyčajne na konci septembra.

Delostrelecká pevnosť Hanička

Navštívte delostreleckú pevnosť z roku 1938, ktorá patrila do systému predvojnového opevnenia. Hanička bola projektovaná ako jedna zo 17 pevností, ktoré boli rozmiestnené na obrannej línii pozdĺž vtedajšej severnej hranice. Dnes si tu môžete prezrieť zbrane, muníciu aj uniformy vtedajšej československej armády. Ďalej v niekoľkých sálach uvidíte kasárne pre až 400 vojakov, kancelárie, úpravňu vody, jedáleň alebo ošetrovňu.

Horská chata Orlice

Deštné v Orlických horách 184, Deštné v Orlických horách
Česká republika

+420 722 939 439

skalickymirecek@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 150 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané