Zažite príjemnú dovolenku s polpenziou v centre Orlických hôr v horskej chate Orlice priamo pod Velkou Deštnou. Miesto je skvelé pre zapálených turistov, ktorým stačí nenáročné ubytovanie.

Orlické hory Tip na výlet

V severovýchodných Čechách pri hranici s Poľskom sa rozprestierajú Orlické hory. Najvyšší vrchol Velká Deštná leží v nadmorskej výške 1 115 metrov. Na vrchole hory sa nachádza rozhľadňa, z ktorej je za dobrého počasia výborná viditeľnosť široko do kraja. Územie Orlických hôr je vhodné pre turistiku i cykloturistiku, v zime potom pre bežkárov a zjazdárov. Hlavný hrebeň pohoria prejdete po červeno značenej ceste Aloisa Jiráska. Milovníkov histórie nadchne sústava vojenského opevnenia. V oblasti sa nachádza hneď niekoľko bunkrov a pevností.

Kam sa vydať na výlet?

  • Rozhľadňa Anna
  • zámok Rychnov nad Kněžnou
  • zrúcanina hradu Potštejn

Mestečká Orlických hôr sú skôr menšie. Tradičnú drevenú ľudovú architektúru môžete obdivovať napríklad v Rokytnici.

Viac informácií

Horská chata v nedotknutej prírode Orlických hôr

Nikde si neužijete Orlické hory viac ako v Horskej chate Orlice. Tá sa nachádza v malebnej dedinke Deštné priamo na úpätí Veľkej Deštné, najvyššieho vrcholu Orlických hôr.

Ubytovaní budete v jednoducho zariadených dvojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením .

Na raňajkách formou bufetu a dvojchodových večerách si pochutnáte v reštaurácii chaty. Tešte sa na českú i medzinárodnú kuchyňu. Večer sa s priateľmi pobavíte pri biliarde alebo pri elektronických šípkach. Na záhrade potom Horská chata Orlice ponúka preliezačky a trampolínu pre deti.

Turistika v prírode aj delostrelecké pevnosti

Za pamiatkami vyrazte do Kostelca nad Orlicí či Opočno alebo navštívte pevnosť Haničku, ktorá bola súčasťou pevnostného systému z rokov 1935 - 1938. Ešte viac toho samozrejme ponúka tunajšia príroda. Vylezte na rozhľadňu na Anenskom vrchu alebo zdolajte Velkú Deštnú. Miesto pre krásnu prechádzku vám poskytne Antoniine údolie a ďaleko to nie je ani do susedného Poľska.

Hotel Orlice ***

Deštné v Orlických horách 184, Deštné v Orlických horách
Česká republika

+420 722 939 439

skalickymirecek@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 150 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Detské ihrisko

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
2 km
Zastávka
50 m
Zjazdovka
0,5 km