Komfortný 3* Hotel Baťov vybudovaný firmou Baťa

V pokojnej a príjemnej mestskej štvrti v Otrokoviciach nájdete Hotel Baťov ***, ktorý bol postavený už v roku 1936 a to firmou Baťa. Celý objekt je pohodlný, priestranný a ako stvorený na jarnú, letnú a zimnú rekreáciu i náročných klientov.

Vkusné a komfortné izby sú vo svetlých farbách. Aj keď budete v izbách typu štandard, vybavenie je nadštandardné. Samozrejme nechýba TV, internet a sociálne zariadenie zodpovedajúce úrovni 3* so sprchou alebo vaňou a fénom. Niektoré izby majú tiež vonkajšiu terasu.

Tešte sa na bohaté raňajky formou švédskeho stolu (možnosť raňajkového balíčka) a servírované večere s dvoma chodmi, ktoré sa podávajú v hotelovej reštaurácii Flora alebo Moravská pivnica. Pre maškrtné jazýčky je k dispozícii cukráreň.

Tipy na výlet

Baťov mrakodrap/Dvadsaťjednotka

Baťov mrakodrap nechal v tridsiatych rokoch postaviť Jan Antonín Baťa ako sídlo riaditeľstva firmy Baťa. Vo svojej dobe išlo o unikátnu budovu inšpirovanú mrakodrapmi v USA. Tu sa nachádza povestný výťah, ktorý mal slúžiť ako Baťova kancelária. Najvyššia budova mesta má číslo 21, preto je skôr známa ako "Dvadsaťjednotka". Na jej streche sa nachádza vyhliadková terasa s kaviarňou, ktorá je prístupná verejnosti. Odtiaľ budete mať celý Zlín ako na dlani.

Múzeum Juhovýchodnej Moravy v Zlíne

Milovníci umenia, kultúry a histórie budú zo zlínskeho múzea nepochybne nadšení. Sídli v bývalých továrenských budovách č. 14 a 15. Celé tretie poschodie je venované stálym expozíciám, ktoré zastrešuje názov Princíp Baťa: Dnes fantázia, zajtra skutočnosť. To zahŕňa 3 veľké témy - Obuv a produkce firmy Baťa, Film a Cestovatelství. Môžete sa tak dozvedieť viac o histórii firmy Baťa, alebo si prezrieť linku na výrobu obuvi. Niektoré stroje sú stále funkčné rovnako ako vystavené lietadlá - prvé bezmotorové lietadlo vyrobené v Zlíne (ZLIN I) a najslávnejší výrobok, motorové lietadlo ZLIN XII.

Zlín

Mesto na juhu Moravy je známe nielen baťovskou architektúrou a dlhou tradíciou výroby obuvi, ale aj ako kultúrne centrum oblasti. Pri návšteve Zlína by ste rozhodne nemali minúť tunajšiu zoologickú záhradu, ktorá je druhou najnavštevovanejšou ZOO v republike a zoznámite sa v nej s 215 druhmi zvierat. Pozrieť tiež môžete na zlínsky Zámok Lešná alebo sa prejdite po malebnom okolí mesta.

Hotel Baťov ***

Tylova 727, Otrokovice
Česká republika

+420 577 650 111

recepce@spolecenskydum.cz

Check in
14:00 - 18:30
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 150 Kč/noc (iba malé plemená)
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
3,13/5
Celkom 24 hodnotení