Hotel ako východiskový bod pre výlety po južných Čechách

Hotel Zlatý Kříž *** v centre mesta Kaplice v Novohradských horách. Všetky izby sú vybavené dvojlôžkovou posteľou, televízorom a väčšinou i miestom na posedenie, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa. Z okna budete mať výhľad na námestie alebo na okolitú krajinu.

Chutné kontinentálne raňajky sa podávajú v hotelovej reštaurácii, kde si počas dňa môžete pochutnať aj na českej a medzinárodnej kuchyni.

Vyraziť odtiaľto môžete za pamiatkami južných Čiech. Český Krumlov je vzdialený len 20 km, o kúsok ďalej sa potom dostanete do Českých Budějovíc alebo k hradu Rožmberk nad Vltavou.

Tipy na výlet

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno je moderné lyžiarske stredisko a so svojou dĺžkou zjazdoviek 11,6 km je tiež tým najväčším na Šumave.

Nájdete tu 3 sedačkové lanovky, detský vlek, lyžiarsku školu, snowpark aj skicrossovou dráhu v dĺžke 800 metrov. Užiť si tu môžete večerné lyžovanie aj bobovanie. Parkovanie v areáli je zadarmo.

Milovníci bežeckého lyžovania v okolí nájdu viac ako 40 km upravených bežeckých stôp.

Skipark Frymburk

Skipark Frymburk sa nachádza v rovnomennom meste na brehu Lipna a je ideálny pre rodiny s deťmi. K dispozícii je moderný detský park Méďu Kubíka s množstvom atrakcií i lyžiarska škola. Na dvoch širokých a prehľadných zjazdovkách si zalyžujú začiatočníci aj pokročilí. Vyblázniť sa môžete na 115 metrov dlhej snowtubingovej dráhe. V okolí je taktiež mnoho bežkárskych stôp, ktoré sú prepojené s tými pri ski areáli Lipno.

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov je perla Južných Čiech a tiež jedno z najnavštevovanejších miest v Čechách samotných.

Romantické mestečko s bohatou históriou a impozantným zámkom sa nachádza na rieke Vltave, ktorá dodáva celému miestu skutočne rozprávkovú atmosféru. V centre aj na nábreží na vás čakajú historické budovy, výborné reštaurácie, dobové obchodíky a predovšetkým veľa kultúrneho vyžitia.

Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov alebo Festival barokových umení.

Mimo iného tu nájdete tiež mnoho múzeí, synagógu alebo kláštor.

Celá oblasť, ktorá je nazývaná "Bránou Šumavy" je od roku 1992 zapísaná na zoznam UNESCO.

Hotel Zlatý Kříž *** Kaplice

Náměstí 43, Kaplice
Česká republika

+420 731 380 180

hotelkrizubytovani@email.cz

Check in
14:00 - 18:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané