Krušné hory Tip na výlet

Pohorie Krušné hory tvorí prirodzenú hranicu medzi severozápadnými Čechami a nemeckým Saskom a tiahne sa do dĺžky až 130 km. Nemecký názov Erzgebirge by sme mohli preložiť ako Rudohorie, čo značí, že sa tu vyskytujú náleziská rudy. Ťažobný priemysel je preto v Krušných horách dosť rozšírený. Tunajšia príroda nie je kvôli tomu ideálna pre rôznorodé zvieratá, stále však stojí za videnie. Vystúpte na Klínovec (1 244 m), Božídarský Špičák či Plešivec a budete sa cítiť ako páni sveta.

Čo by ste nemali vynechať pri návšteve Krušných hôr?

  • Božídarské rašeliniská
  • Rozhľadňa Klínovec
  • prírodný park Přebuz

  Cez celé Krušné hory sa môžete vydať po 242 km dlhej Krušnohorskej magistrále. S deťmi sa vyberte na Ježiškovu cestu. Náučných, turistických a cyklo chodníkov je tu nespočetné množstvo.

Viac informácií

Krásny hotel priamo v Krušných horách

V samotnom centre obľúbeného krušnohorského mestečka Boží Dar nájdete Hotel Sv. Hubert ***, ktorý je ideálnym východiskovým bodom na potulky počas vašej dovolenky. Užite si tu turistiku či cykloturistiku za prírodnými i historickými krásami. Na výlet môžete vyraziť tiež do Nemecka, ktoré je vzdialené iba 2 kilometre.

Ubytovaní budete v jednej z 11 útulne zariadených izieb, ktoré majú možnosť prístelky či detskej postieľky. Každá izba má pohodlnú posteľ, SAT TV, WiFi pripojenie a samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa so sprchou či vaňou.

Vynikajúce stravovanie priamo v hoteli

Tešte sa na chutnú polpenziu, ktorá sa podáva v hotelovej reštaurácii. Dať si tu môžete tiež niečo dobré na obed. Na výber sú rôzne české aj medzinárodné špeciality.

Hotel Sv. Hubert ***

Boží Dar 22, Boží Dar
Česká republika

+420 607 343 804

hubert55555@seznam.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zadarmo
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,3 km
Zastávka
55 m
Zjazdovka
0,2 km