ZOO Liberec Tip na výlet

Zoologická záhrada v Liberci bola založená v roku 1904 a je tak najstaršou českou ZOO. Na ploche 14 ha môžete obdivovať až 160 druhov zvierat zo všetkých kontinentov. Medzi najväčšie lákadlá patrí biela forma tigra indického, ale aj takin čínsky, pavián pláštikový, nestor kea, lev berberský, panda červená, slon indický alebo sob lesný. Nielen deti budú nadšené aj z tuleňov, mnohých druhov opíc a vtipných surikát. Len v Liberci uvidíte aj 4 najväčšie druhy európskych sov, unikátnu kolekciu dravých vtákov a mnoho zástupcov ázijskej vtáčej ríše. Okruh areálom ZOO je dlhý cca 1,8 km a okrem úžasných zvierat tu nájdete aj občerstvenie, relaxačné zóny, atrakcie pre deti alebo sezónne otvorený obchod so suvenírmi.

Viac informácií

Originálne ubytovanie s bohatou históriou v Liberci

Zo zalesnených vrchov Jizerských hôr sa hrdo dvíha vyhliadková veža zvaná rôzne - Veža Jindřicha Liebiega, Jindřichova veža, dnes Liberecká výšina. Predtým slúžila ako výletný hostinec s vyhliadkovou vežou. A práve v tomto originálnom hoteli, ktorého história siaha až do roku 1900, si užijete parádnu dovolenku.

Ubytovaní budete v jednej z desiatich izieb, ktoré sú ladené do príjemných farieb, vybavené nábytkom z masívu a majú tiež samostatnú kúpeľňu s vaňou či sprchou. Izby majú tiež možnosť prístelky, takže na pobyt môžete vyraziť s celou rodinou.

Lovecká reštaurácia a vyhliadková veža

K hotelu patrí aj poľovnícka reštaurácia, kde si pochutnáte na skvelej polpenzii. Raňajky sa podávajú formou bufetu, večere sú potom výberom z menu. K dispozícii je tiež veľká sála, ktorá niekedy slúži ako tanečná sála, piváreň a vonkajšia terasa.

Súčasťou Hotela Liberecká výšina je neprehliadnuteľná rozhľadňa, ktorá meria 25 metrov a ponúka nádherný výhľad. Ten za vyšliapanie schodov určite stojí.

Hotel Liberecká výšina

Wolkerova 251, Liberec 15
Česká republika

728 945 990

libereckavysina@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik zadarmo
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Kúpele
Reštaurácia
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
5 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
2,4 km
Zastávka
1,2 km
Aquapark
4,6 km
Zjazdovka
9 km