Originálne ubytovanie s bohatou históriou v Liberci

Zo zalesnených vrchov Jizerských hôr sa hrdo dvíha vyhliadková veža zvaná rôzne - Veža Jindřicha Liebiega, Jindřichova veža, dnes Liberecká výšina. Predtým slúžila ako výletný hostinec s vyhliadkovou vežou. A práve v tomto originálnom hoteli, ktorého história siaha až do roku 1900, si užijete parádnu dovolenku.

Ubytovaní budete v jednej z desiatich izieb, ktoré sú ladené do príjemných farieb, vybavené nábytkom z masívu a majú tiež samostatnú kúpeľňu s vaňou či sprchou. Izby majú tiež možnosť prístelky, takže na pobyt môžete vyraziť s celou rodinou.

Lovecká reštaurácia a vyhliadková veža

K hotelu patrí aj poľovnícka reštaurácia, kde si pochutnáte na skvelej polpenzii. Raňajky sa podávajú formou bufetu, večere sú potom výberom z menu. K dispozícii je tiež veľká sála, ktorá niekedy slúži ako tanečná sála, piváreň a vonkajšia terasa.

Súčasťou Hotela Liberecká výšina je neprehliadnuteľná rozhľadňa, ktorá meria 25 metrov a ponúka nádherný výhľad. Ten za vyšliapanie schodov určite stojí.

Tipy na výlet

Liberec

Liberec je mesto na severe Čiech siahajúce svojou históriou do 13. storočia. Mnoho ľudí si ho spája iba s vysielačom Ještěd, mesto má ale svoje vlastné zaujímavosti. Za akýsi symbol obce môžeme považovať novorenesančnú radnicu, nájdeme tu ale aj krásne pamiatky baroka a klasicizmu. Kto nie je na históriu a prehliadky po pamätihodnostiach, možno skôr ocení libereckú ZOO, botanickú záhradu alebo iQLANDII, moderné vedecké centrum s 3D planetáriom.

Vodná nádrž Josefův Důl

Priehrada Josefův Důl v Jizerských horách bola postavená na rieke Kamenici v rokoch 1976 - 1982 ako zásobáreň vody pre oblasť Liberecka. Kúpanie je tu preto zakázané, napriek tomu patrí nádrž k obľúbeným turistickým cieľom. Dve hrádze poskytujú skvelé podmienky pre cyklistiku a in-line korčuľovanie, navyše si užijete aj peknú prírodu v okolí.

Ještěd

Ještěd je najvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského chrbta tesne vedľa Jizerských hôr, známy je však predovšetkým pre televízny vysielač v technicistickom architektonickom štýle. Okrem svojej primárnej funkcie ponúka vysielač tiež ubytovanie a reštauráciu, tisíce turistov sem mieria len za zážitkom, výhľadom do okolia a fotografiou z Ještědského kríža. Výstup na vrchol je možný pešo, odporúčame však lanovku z Horného Hanychova.

Hotel Liberecká výšina

Wolkerova 251, Liberec 15
Česká republika

728 945 990

libereckavysina@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané