Jeseníky Tip na výlet

Takzvanú Jesenickú oblasť na severe Moravy tvorí najvyššie moravské pohorie Hrubý Jeseník spolu so svojím podhorím Nízkym Jeseníkom, Kralickým Sněžníkom a Rychlebskými horami. Chránená krajinná oblasť Jeseníky však zahŕňa iba Hrubý Jeseník s priľahlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Najvyšším a najznámejším bodom Jeseníkov je Praděd s výškou 1 491 m n. m. Tieto krásne hory ponúkajú uprostred podmanivej prírody s čistým vzduchom stovky značených trás pre peších i cyklistov, nájdete tu ale tiež známe zimné strediská, kúpele, relaxačné centrá i pamiatky.

Najväčšie lákadlá Jeseníkov:

  • Praděd
  • Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně
  • Karlova Studánka

Pri svojich prechádzkach by ste ale nemali minúť ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorskom sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniská Skřítek či Rejvíz. Pokiaľ do Jeseníkov mierite skôr za oddychom, navštívte trebárs Termálne kúpele vo Veľkých Losinách (kde si môžete zároveň urobiť prehliadku Múzea papiera) a v Jeseníku či Balneopark Priessnitzovy lázně.

Viac informácií

Hotel s nádherným výhľadom na Jeseníky

Ak sa chystáte na aktívnu dovolenku, ktorá ale ponúka aj veľa možností na oddych, potom je hotel Centrum Stone stvorený práve pre vás. Nájdete ho v hornej časti Vrbna pod Pradědem v smere na Karlovu Studánku a ponúkne vám krásny výhľad na okolitú krajinu.

Ubytovaní budete v komfortných izbách s vlastnou kúpeľňou. Polpenziu si vychutnáte v štýlovej hotelovej reštaurácii, ktorá má kapacitu až 60 hostí a ponúka pestrý sortiment jedál pre deti, vegetariánov aj milovníkov zdravej výživy.

Odpočívajte aktívne

Dominantou hotela Centrum Stone je zábavno-relaxačné centrum. Nájdete tu dve bowlingové dráhy, biliardové stoly, ping-pong aj posilňovňu. Športoví fanúšikovia ocenia posedenie v bare a sledovanie športových prenosov na veľkoplošnej TV.

Za príplatok môžete po celodennom výlete relaxovať vo wellness, ktoré ponúka vírivku, saunu a solárium. Iste poteší tiež možnosť úschovy bicyklov.

Centrum Stone

Sadová 123, Vrbno pod Pradědem
Česká republika

+420 777 726 021

recepce@centrumstone.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Lyžiareň
Fitness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
10 m
Zastávka
0,5 km
Zjazdovka
1 km