Praděd Tip na výlet

Prečo sedieť na hoteli, keď sa neďaleko od vás týči do výšky 1 492 m n. m. najvyššia hora Moravy a Sliezska? Na vrchole hory panuje drsné počasie a priemerná ročná teplota neprevyšuje 1 °C. To vás ale vôbec nemusí trápiť, pretože až na vrchol vedie asfaltová cesta a vo vysielači nájdete aj reštauráciu a vyhliadku. Za dobrého počasia vás čaká až neuveriteľný rozhľad, kedy môžete vidieť Beskydy, Sněžku, ale aj Vysoké Tatry s Malou Fatrou či Alpy v Rakúsku.

Hotel s nádherným výhľadom na Jeseníky

Ak sa chystáte na aktívnu dovolenku, ktorá ale ponúka aj veľa možností na oddych, potom je hotel Centrum Stone stvorený práve pre vás. Nájdete ho v hornej časti Vrbna pod Pradědem v smere na Karlovu Studánku a ponúkne vám krásny výhľad na okolitú krajinu.

Ubytovaní budete v komfortných izbách s vlastnou kúpeľňou. Polpenziu si vychutnáte v štýlovej hotelovej reštaurácii, ktorá má kapacitu až 60 hostí a ponúka pestrý sortiment jedál pre deti, vegetariánov aj milovníkov zdravej výživy.

Odpočívajte aktívne

Dominantou hotela Centrum Stone je zábavno-relaxačné centrum. Nájdete tu dve bowlingové dráhy, biliardové stoly, ping-pong aj posilňovňu. Športoví fanúšikovia ocenia posedenie v bare a sledovanie športových prenosov na veľkoplošnej TV.

Za príplatok môžete po celodennom výlete relaxovať vo wellness, ktoré ponúka vírivku, saunu a solárium. Iste poteší tiež možnosť úschovy bicyklov.

Centrum Stone

Sadová 123, Vrbno pod Pradědem
Česká republika

+420 777 726 021

recepce@centrumstone.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Lyžiareň
Fitness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
10 m
Zastávka
0,5 km
Zjazdovka
1 km

Tipy na výlet

Chodník v oblakoch Dolní Morava

Od roku 2015 môžete na Dolnej Morave navštíviť unikátnu stavbu, ktorá vám prináša exkluzívny zážitok a tiež neopakovateľný výhľad na Jeseníky a okolie. V 1 116 metroch nad morom tu začína chodník v oblakoch, ktorý vás vynesie vysoko nad koruny stromov. Pripravených je tu niekoľko atrakcií ako oddychová sieť, rukáv, hniezda alebo tunel na lávke. Z vrchu 55 metrovej vyhliadky sa potom tí odvážni môžu naspäť bezpečne zviezť nerezovým tobogánom s okienkami. Chodník je otvorený celoročne.

Karlova Studánka

Navštívte malebné kúpele uprostred hôr, ktoré boli založené už v roku 1785. Starobylé kúpele v modernom šate ponúkajú kúpeľné pavilóny s krásnou architektúrou, umelý vodopád a kúpalisko. V meste nájdete aj geologickú expozíciu, drevený hudobný pavilón z 18. storočia a mnoho kaviarní. Po menšom výstupe po modrej sa potom dostanete na vyhliadku Rolandův Kameň.

Zoopark a Africké múzeum Holčovice

Ideálnym výletom pre rodiny s deťmi je určite Zoopark v Holčoviciach, kde sa zblízka môžete zoznámiť s domácimi zvieratami, byvolom indickým, danielmi, zubrami a ďalšími obyvateľmi. Africké múzeum vás potom doslova prenesie do ríše zvierat, kde môžete obdivovať vypchaté exponáty žirafy, nosorožca, leva a ďalších. Expozícia vás prevedie aj prvkami tradičnej africkej kultúry.