Veľké Bílovce sú najväčšia vinárska obec V Česku, ktorú nájdete neďaleko Lednicko-valtického areálu (UNESCO). Pobyt s degustáciou vína a možnosťou vypožičania si bicyklov k výletom do krásneho okolia. Vychutnajte si malebné okolie viníc.

Penzión Mlyn nájdete v najatraktívnejšej oblasti vinárov na južnej Morave vo Veľkých Bílovciach.


Celková kapacita penziónu je 70 lôžok a k dispozícii sú jednolôžkové, dvojlôžkové a trojlôžkové izby a apartmány. Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie. Vo dvore sa nachádza súkromné parkovisko, ktoré je pre Vás zdarma v cene balíčku. 

Reštaurácia je súčasťou penziónu a kuchyňa je otvorená denne od 11 do 21 hodiny. Raňajky sú podávané od 7 do 10 hodiny a v letných mesiacoch je k dispozícií vonkajšie posedenie. 

Na južnej Morave nesmie chýbať degustácia vína, a preto máte v cene 2x lístok k miestnym vinárom na degustáciu siedmich vzoriek vína vo vínnej pivnici. Vinná pivnica sa nachádza 1,5 km od penziónu, čo môže byť zároveň príjemnou prechádzkou, prípadne po dohode Vás z penziónu do pivnice odvezú.

Tipy na výlet v okolí:

Lednicko-valtický areál s pamiatkami UNESCO, jedno z najkrajších a najromantickejších miest v českej republike je vzdialené od penziónu 10km. Vrbice, kde sa nachádzajú unikátne vinné pivnice, ktoré stoja až v siedmich poschodiach nad sebou. V blízkosti je taktiež Janov hrad (romantická umelá zrúcanina vzdialená 9 km).

Relaxovať môžete v novom Aqualande Moravia, kde k zábave poslúži 10 bazénov, 20 tobogánov a mnoho vodných atrakcií (33 km). 

Pri svojich výletoch po južnej Morave nezabudnite zavítať k rieke Dyji, alebo navštíviť najstaršiu českú vinicu Šobes. 

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Pavel T.)

Velmi pěkný, moderní penzion. Na pokojích klimatizace, v polopenzi k snídani švédské stoly, Káva, mléko, džusy více druhů. K večeři výběr cca 7 jídel, které se za týden nezměnili, ale nebyl problém si dát 2x stejné, vše dobré. Sklípky asi 2 - 2,5 km daleko, ale na kole nebyl problém. Doporučuji navštívit Valtice, Lednici, Janův hrad a ke koupání Šutrák v obci Rakvice. Vše do 20 km a na kole se dalo za jeden den.

Skvelé (Vlado K.)

Primerané prostredie vytvorené z bývalej administr. budovy, vcelku vydarene zrekonštruovaná a zmodernizovaná. Izba priestranná, samostatne vybavená kúpeľňou s WC, plne funkčné. Strava v poriadku, aj keď k večeri by patrila nor- málna porcia zeleniny / šalátu / a nie postrašiť päť lístkov rukoly a pokvapkať päť kvapkami balzamika. Bicykle boli prekvapením, ale príjemným. Taký sortiment a také množstvo, až sme ostali žasnúť pri výbere. A ich technický stav, ani jeden nebolo treba dofukovať, nanajvýš nastaviť výšku sedane. Hovorím to preto, lebo naše skúsenosti sú aj také, že boli bicykle kľudne bez jedného pedála a s jednou brzdou. Naše očakávanie naplnilo ponúknuté okolie na návštevu, čo sme patrične využili. Veď do 10. minut vzdialené Lednice, o 5 km ďalej Valtice, potom Mikulov, to sú hlavné tromfy z pobytu v tomto zariadení.

Skvelé (Josef H.)

Prostředí hotelu, personál a strava na velmi dobré úrovni. Pension se nachází na okraji Velkých Bílovic. Do centra ale zejména pak do vinných sklípků je to 2,2 km. Taxi zde není k dispozici. Jinak vše OK.

Skvelé (Radek W.)

Pěkné rekonstruované pokoje, velké a prostorné. Slušné jídlo a velmi pěkná snídaně. Velmi vstřícný a ochotný personál.

Vynikajúce (Jiřina B.)

Maximální spokojenost. Personál ochotný, vstřícný i usměvavý. Jídlo chutné, pokoje pěkné a čisté. Sklípky a vinice super. Nemám žádnou výtku.

Vynikajúce (Jaromír T.)

Pobyt v penzionu Mlýn jsme si opravdu užili, všechno bylo v naprosté pohodě, ubytování, výborné jídlo, skvělé víno a taktéž příjemné servírky, které nám ve všem vycházely vstříc. Můžeme všem vřele doporučit. Jarda.

Skvelé (Miluše H.)

Hotel byl čistý, personál vstřícný a ochotný. Večeře - výběr cca ze šesti chutných jídel.

Vynikajúce (Antonín H.)

Prostředí hotelu bylo nově vybaveno, bylo to nad očekávání, strava výborná - jako domácí, personál vstřícný, velmi obětavý.

Vynikajúce (Tomáš M.)

Prostředí hotelu velmi pěkné, personál ochotný a milý, strava výborná. Vše odpovídalo popisu.

Skvelé (Hana D.)

Spokojeni, ale výběr večeře ze stálé, neobměňované nabídky /pobyt na 5 dnů/. Pokoj k hlavní silnici /návaznost na dálnici/ velký hluk i v noci. Klimatizace jen za poplatek, okno nemohlo být kvůli hluku projíždějících aut otevřené!