Pre milovníkov komfortu, pamiatok i mora

Hotel Formula International **** sa nachádza v ideálnej lokalite pre návštevu pamiatok a poskytuje komfort medzinárodného hotela. Nájdete ho na spojnici medzi Benátkami a Ravennou, dobre sa odtiaľto dostanete aj do Padovy alebo Ferrary.

K plážam letoviska Rosolina Mare je to asi 10 minút jazdy, v blízkosti ubytovania teda nájdete skutočne všetko.

Hotel prešiel v roku 2012 renováciou a disponuje 50 izbami rôznych veľkostí vybavených moderným nábytkom a kvalitnými posteľami pre ten najsladší spánok. Ďalej vás na izbe čaká klimatizácia, LED TV, telefón, trezor a kúpeľňa so sprchou. Niektoré izby majú prístup na vlastnú terasu.

Talianska kuchyňa a neobmedzené wellness

Ochutnajte taliansku kuchyňu v Ristorante Pizzeria Regina. Okrem rybích špecialít a viac ako 50 druhov pizze váš čakajú aj krehké croissanty alebo sladké košíčky. Nezabudnite ochutnať aj miestne víno.

Navštívte tiež zbrusu nové wellness centrum otvorené v júli 2018, kde môžete relaxovať vo vnútornom bazéne s hydromasážou, v saune či parnom kúpeli. Tešte sa aj na Kneippov chodník, ľadopád a odpočiváreň.

Tipy na výlet

Chioggia

Chioggia, niekedy nazývaná tiež "Malé Benátky", sa od tých skutočných nachádza vzdušnou čiarou vo vzdialenosti asi 25 kilometrov. Ostrovné mesto leží v južnej časti Benátskej lagúny a od Jadranského mora ho oddeľuje pobrežná časť nazývaná Sottomarina. Podobnosť s Benátkami je vidieť aj v množstve kanálov. Tým najväčším je Canale della Vena, ktorý križuje deväť mostov. Turisti si tak okrem plavieb na loďkách môžu užiť prechádzky krásnymi uličkami, zažiť miestne trhy či obdivovať sakrálne stavby. Tými najznámejšími sú napríklad chrám Santa Maria z 11. storočia, kostol sv. Domenica či kostol Sant' Andrea. Za povšimnutie stoja aj jedny z najstarších vežových hodín na svete - Torre dell'Orologio.

Benátky

Do talianskych Benátok jazdia ľudia za romantikou už dlhé roky. Mesto je vlastne jeden veľký prístav postavený na plytkej lagúne. Jeho historické centrum bolo v roku 1987 vyhlásené za pamiatku UNESCO, o historické skvosty teda nie je núdza. Nechajte sa ale zlákať i plavbou v gondole po kanáli Canal Grande, ktorý je dlhý 4 km. Tvorilo tu veľa umelcov a narodil sa tu skladateľ Antonio Vivaldi, o inšpiratívnu atmosféru teda nebude núdza.

Forte Marghera

Pevnosť Forte Marghera v benátskom predmestí Mestre bola pôvodne postavená na vojenské účely a predstavovala neprekonateľnú bariéru chrániacu mesto. Dnes má stavba hodnotu predovšetkým historickú a zaznamenáva príliv turistov. Nielen preto sa tu tiež konajú mnohé kultúrne akcie a vyrástli tu reštaurácie a stánky s občerstvením, na vašom výlete vám teda nebude nič chýbať.

Hotel Formula International ****

Via Santa Teresa 41, Rosolina Mare
Taliansko

+39 0426 664215

booking@hotelformula.it

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 15 €/deň
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané