Pohodlný hotel v obľúbenej talianskej lokalite

Hotel Palme & Suite *** stojí v meste Garda asi 800 metrov od brehu jazera Lago di Garda.

Izby sú klimatizované a komfortne vybavené, k zariadeniu patrí TV a samozrejme vlastná kúpeľňa s toaletnými potrebami, sprchou a WC.

Každé ráno sa v hotelovej reštaurácii podávajú raňajky formou bufetu, kde si môžete vybrať zo sladkých a slaných jedál, džúsov, dezertov aj miestnych údenín a syrov. Večer sa v reštaurácii podávajú jedlá medzinárodnej kuchyne, drobné občerstvenie si môžete počas dňa objednať na bare.

Miestom na relaxáciu je hotelový bazén obklopený ležadlami a slnečníkmi, kam máte neobmedzený vstup. Samozrejme si užijtete tiež kúpanie v jazere a veľa vodných športov.

Tipy na výlet

Lago di Garda

Gardské jazero je najväčším talianskym jazerom. Rozprestierajú sa na ňom malé ostrovčeky, vďaka čomu získava svoj romantický nádych. Panuje tu príjemné stredomorské podnebie a vďaka priaznivým poveternostným podmienkam je Lago di Garda ideálnym miestom pre vodné športy ako kitesurfing, windsurfing, plachtenie a pod. Okolie jazera je pretkané hustou sieťou turistických chodníkov a cyklotrás rozprestierajúcich sa v nádhernej prírode, nadšení tak budú aj všetci aktívne založení turisti.

Monte Baldo

Pokiaľ vyrazíte na dovolenku k Lago di Garda, rozhodne by ste si mali vyčleniť čas i na horu Monte Baldo. Tento obľúbený cieľ turistov sa čnie do výšky 2 200 m n. m. a ponúka skvelý výhľad na jazero a jeho okolie. Monte Baldo je navyše centrom paraglidingu. Okolie hory je doslova pretkané cyklotrasami a cestičkami pre peších. Hore sa dá dostať dvoma spôsobmi. Vyraziť môžete po vlastných, ale pripravte sa na pomerne namáhavý výstup. Druhým variantom je jazda kabínovou lanovkou z Malcesine. Ak ju vyskúšate, rozhodne to ľutovať nebudete. Hovorí sa, že kto bol pri Garde a nepreviezol sa lanovkou, akoby tam nebol. Kabínky sa totiž počas jazdy otáčajú a poskytujú tak unikátny zážitok. Lístky na lanovku sa dajú kúpiť vopred na internete, vyhnete sa tak návalu pred pokladňou. V priebehu sezóny však i tak počítajte so zdržaniami.

Limone sul Garda

Limone je typické gardské letovisko, kde si cez deň môžete dopriať slniečko a kúpanie na krásnych plážach, večer zase príjemné prechádzky a ochutnávku miestnej kuchyne s vašou drahou polovičkou. Na promenáde okolo jazera môžete naraziť na olivovníky, agáve, palmy a tiež citrónovníky. Práve tie dali mestečku svoje meno - Limone. Čo určite navštíviť? Limonaia del Castèl, čo je krásne historické miesto voňajúce po citrónoch, kde sa dozviete viac o histórii pestovania tohto ovocia. Ďalej napríklad Múzeum turizmu alebo Chiesa San Rocco (malý kostolík).

Hotel Palme & Suite ***

Via Don C. Gnocchi, 28, Garda
Taliansko

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané