Taliansko má tak bohatú históriu, že je tu stále čo objavovať. Vydajte sa do Rimini, užite si Jadranské more aj výlet do San Marina. Príjemné zázemie vám poskytne Hotel Playa ***, kde vás budú čakať aj raňajky formou bufetu.

Odpočinok pri mori v blízkosti antických pamiatok

Hotel Playa *** sa nachádza v oblasti Rimini pri Jadranskom mori. Do centra letoviska sú to len 4 km, zato k moru je to pár metrov, môžete si teda kedykoľvek dopriať prechádzky po promenáde.

Hotel ponúka pohodlne zariadené izby pre dvojice i rodiny. K vybaveniu patrí TV, klimatizácia a kúpeľňa so sprchou a bezplatnými kozmetickými produktmi. Niektoré izby majú balkón a poskytujú nádherný výhľad na more.

V reštaurácii ochutnáte miestnu kuchyňu, podávajú sa tu raňajky formou bufetu a tiež obedy a večere. K dispozícii je tiež spoločenská miestnosť s TV a bar.

Mestečko Viserbella, kde sa hotel nachádza, je ideálne na relaxačnú dovolenku. Nájdete tu množstvo zábavných parkov (Mirabilandia, Little Italy, atď.) a počas roka sa tu koná tiež niekoľko festivalov.

Tipy na výlet

Rimini

Na pobreží Jadranského mora leží mesto Rimini s históriou siahajúcou do čias Rímskej ríše, krásnymi plážami a renesančnými pamiatkami. Za videnie tu stojí napríklad Tiberiov most, Augustov oblúk alebo palác Palazzo dell'Arengo. Taliansku atmosféru ale tiež dobre nasajete, keď sa prejdete tunajšími uličkami a ochutnáte cestoviny s boloňskou omáčkou alebo nejaké morské špeciality.

Italia in Miniatura

S obľubou hovoríme, že svet je malý. Ako malé ale môžu byť napríklad talianske pamiatky UNESCO, malebné ulice alebo rovno celé námestie vo Vatikáne, sa príďte presvedčiť do tematického zábavného parku miniatúr v Rimini. Obdivovať budete môcť 273 precízne napodobených miniatúr z Talianska a ďalších 30 predstavujúcich najznámejšie európske pamiatky. Okrem toho sa v parku nachádza aj pár adrenalínových atrakcií a samozrejme občerstvenie.

San Marino

San Marino je samostatná republika nachádzajúca sa vnútri Talianska. Do širokého povedomia sa dostala najmä vďaka pretekom Formuly 1, ale milovníkov histórie zaujme skôr majestátny stredoveký hrad na kopci Monte Titano týčiaci sa nad okruhom. Ten bol spolu s historickým jadrom hlavného mesta zapísaný na zoznam pamiatok UNESCO. Na vrchol hory sa dostanete lanovkou z hlavného mesta Borgo Maggiore. Do najväčšieho mesta Dogana potom nájdete pre zmenu dobré autobusové spojenie.

Hotel Playa ***

Via Ilario Paglierani 2, Rimini
Taliansko

+390541721705

info@hotelplayarimini.it

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 5 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané